Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
30 ноември лани е било сабота, значи од порано си бил ;):D
Pa uboo rekov ja ...greska ste so datumite vasi od polozitelno ....ti na spisok si od 25 a se vodis od 17 .....MARIJANTI se vodi od 30 na spisok a dobiva ukaz na 17 .....Lelel BRE SRCEV UDAR CE DOBIJAM OD VAS :) nema veze blisko sme ....:) Bitno znaeme deka se stignati do 17-06-2018 Intervju prepiski ....pa taka ...prati te si :)
Автоматски споено мислење:

Gledaj datata na kompjjuterot 29 noemvri
 

Attachments

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
A sigurno ste deka bas toj den se smeni statusot ...?

Ajde trpelivo si ide se po red
Автоматски споено мислење:

Se redat li ukaziiii kikiki
Автоматски споено мислење:

@palekrstic Pale Ukazce nesto ima na menu?
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Да, кога закажував интервју ги поднесов сите документи.
Ovicno se nosat dva orginala od dokumentite, eden za proishod da se izvadi I drug za pravosudie. Mene mi zvuci deka ti samo eden komplet dikumenti si podnesol. Lugeto obicno gi podnesuvaat prvite dokuenti koga zakazuvaat intervju a vtoriot komplet go nosat na intervjuto. Javi se na nekoi advokati vo Sofija, mislam deka ima nekakva sansa Advokat da ti pomogbne ama ne znam kolku ke kosta.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
На интервјуто во Софија никакви документи не ми побараа.
Тие не ти побарале,но нив неги интересира дали нешто ти фали долу на шалтер.
Досијеата ги проверуваат посебни служби.
Од документи требало на интервју да доставиш
-Изводи/умреници преведени легализирани во оригинал сите кои те поврзуваат тебе со предокот на кој се повикуваш
-Потврда од Бугарски културен клуб во оригинал
-Происход
-Неисудуван и лекарско
-Копија пасош
-Слики
-Молба
Доколку нешто од ова не си однел,тогаш затоа те одбиле.
Автоматски споено мислење:

Укази денес 160/2020 и 162/2020.Со среќа!!!!!
 
Член од
14 септември 2019
Мислења
53
Поени од реакции
22
Zdravo
Dali moze info od koja laboratorija vazi covid-19 testot za izlez od MK vo BG I Kade e najeftino treba da odam na 16 vo Bugarija vo DABC
Fala
 
Член од
18 август 2020
Мислења
4
Поени од реакции
15
Kolju vreme bese na zadolzitelna, finalna, polozitelno ako ne ti etesko da napises?
Не проверував доста често да бидам искрен, првата проверка за положително ми беше на 5/12/2019 но можеби сум бил и порано на положително.

И кај братми е исто указ 164 исти ден на интервју бевме.

Документи преку чичко со исто презиме, без дополнителни документи ниту документи од здружение. Адвокат од бугарија ми беше како посредник.

Да си дочекате сите
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Vcera bese 160 mislam? pale
Автоматски споено мислење:


pisala pale n67 t isi n69?!!!!
Да,
Но денес ги имаа дообјавено.Вчера ги немаа ситепреписки објавено што се вклучени во указ 160/2020
 

Kajgana Shop

На врв Bottom