Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
15 јуни 2020
Мислења
241
Поени од реакции
905
Da ve prasam decki zosto se krijat brojkite na prepiska primer 19**/2019? moze nesto da se napravi belja ako vi znae nekoj brojot ili sto?
I dali treba nie sto bevme intervju 2020, sega sto ni se obrazuva prepiskata april, da nosime pak dokumenti pred finalna da dojdime?
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
PO 5 PAT VI PISUVAM ZA ADRESITE OVOJ PAT SO CRNI GOLEMI BUKVI,AKO NE VI DIGAAT NA TEL PRATETE IM MEIL...
info@sredec-sofia.org pisuvate vase ime i prezime,datum koga ste rodeni,broj na molba i broj na prepiska...
Samo so ovie 4 informacii vrakaat vo rok od 2 do 3 dena...Broj na prepiska e 213xx,a broj na molba vi e userot so koj status proveruvavte....495/2019 primer!
Pisete vo Subject na mailot Молба
Prateno vcera,nemat vrateno
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Da ve prasam decki zosto se krijat brojkite na prepiska primer 19**/2019? moze nesto da se napravi belja ako vi znae nekoj brojot ili sto?
I dali treba nie sto bevme intervju 2020, sega sto ni se obrazuva prepiskata april, da nosime pak dokumenti pred finalna da dojdime?
Ги кријат оти се глупи, а мислат дека се многу "заебани" ако демек се штитат од злоупотреби, нешто слично на оние што во супермаркет не и' даваат на касиерката да го внесе пинот од картицата, туку инсистираат сами да го направат тоа. Чиста параноја е во прашање, не може да се злоупотреби ништо.

Дополнителни документи не треба да носиш ако веќе си ги доставил пред или за време на интервјуто.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
49
Здраво на сите активни и не активни форумаши.Еве и јас дочекав да ја споделам и мојата радосна вест денес со добиен указ речиси после 5 год.
Број на указ 89 како што објавив кога го видов кај мене.И најважното моето патешествие:
10.2016 Започната процедура
01.2018 Интервју Софија
2.2019 Финална
5.2019 Дополнителна
10.2020 Положително
5.2021 Конечно Указ
што не го пожелувам на никого се разбира за тие што се во процедура им посакувам многу побргу да си ја завршат работата од мене.Уште еднаш среќно на сите и што побргу пасоши да си земеме...
 
Член од
26 јуни 2018
Мислења
29
Поени од реакции
54
Zdravo - prasanje do sekogo: dali nekoj bil/a da se vakcinira Delchevo/Novo Selo od bugarskite donacii? Mora li so termin? Rabotat vo Sabota/Nedela?

Ako ima nekoj informacija bi bil blagodaren da spodeli tuka ili vo poraka!
 
Член од
10 октомври 2020
Мислења
6
Поени од реакции
18
17.04.2019 на интервју, 20.11.2020 на финална заглавен, положително се уште ништо. Што да се очекува, некој со сличности?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom