Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
3.894
ќе ги исчистат указите ќе се фатат за финална и положително... после тамо ќе се мења, кај указите ќе оди побавно... сега до декември положително ќе објавуваат веќе одобрени укази се до 12/2020 и ги чистат. после другите статуси ќе се мењаат ;)(y):icon_lol:
Neka fatat barem do april so ukazite, zaso do 12 mesec samo :D Sega ke se javam da i kazam da terat do kraj so ukazite ;):D
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
@Altair75 @Wolf5 @Tina Gjo koga velev kje ubrzaat velevte u masti nekih ljudi, a sega prskate
Чекањето е доста скратено. Јас што чекав си начекав. Син ми од вчера е кај мене во Германија. 4 ипол години точно чекаше. А ќерка ми започна процедура јануари 2019 кај и да е ќе и излезе указот. Таа има веќе Германски .Непишано правило..Кога не ти се брза побрзо оди.
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
49
ако си прва половина на окт
др недела ке ти се врати у зелено со одобрен указ
[/QUOTE]
Fala drugar na odgovorot. Lele veruvajme koga se smena bojata za malku infrak ke me fatese :)
 
Член од
1 април 2020
Мислења
40
Поени од реакции
39
*****Апдејт 26.05.2021*****

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

АВГУСТ 2020

28.08.2020 @Dajana12 [УКАЗ 75]

СЕПТЕМВРИ 2020
ХХ.09.2020 @veticka
21.09.2020 @Ana.fil [УКАЗ 71]
23.09.2020 @barselona123 [УКАЗ 73]
23.09.2020 мајка му на @redbox87
28.09.2020 @ivan1987
28.09.2020 @Oldboy [УКАЗ 75]
28.09.2020 @dame ilijevski
28.09.2020 @Obrazuvana prepiska [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Evggeo [УКАЗ 75]
28.09.2020 @BG_2016 [УКАЗ 75]
28.09.2020 @Putin2019 [УКАЗ 75]
29.09.2020 @Janinka
29.09.2020 @Krismar1980 [УКАЗ 75]
Sho se desavat kaj mene dan e nesto do mojot losrednik
Автоматски споено мислење:

Sho se desavat kaj mene dan e nesto do mojot posrednik
Автоматски споено мислење:

Aplicirano 10.2018
Intervju 15.01.2020 vo Sofija
Na Finalna od 25.03
Dokumenti preku brat i dopolnitelni dostaviv preku dedo pradedo i potvrda od bugarski klub.
Dobro e ?
Ti si vo isti den so mene na intervju, aj so les neka nie ova nedela bi trebalo da po zsleni
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom