Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 февруари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
119
Dechki da ve prasham dali ima nekoj sluchaj kako mojot, potpishan ukaz na 12.02.2020 i ushte drzavjanstvoto ne e stasano vo Sk vo ambasada..toa se 3 ipol meseci veke chekanje o_O
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
495
Dechki da ve prasham dali ima nekoj sluchaj kako mojot, potpishan ukaz na 12.02.2020 i ushte drzavjanstvoto ne e stasano vo Sk vo ambasada..toa se 3 ipol meseci veke chekanje o_O
Slicen problem imase i @Mood no vekje zavrsi rabota si go zema drzavjanstvoto pisi mu kje ti objasni detalno
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Isto cekase I @TinaGjo bez nekoj den 6mes zvoniv preed nekoj den mi rekoa krajot na mesecot podignato e od 26.11
Pa ke gi sledam I oviee od Dekemvri clenovi I'ma 15.16.18 mozebi zaedno ke stasaat Nadez...
Така е син ми исто се изначека..беше од 03.ноември преку Битола. Сега го има веќе пасошот земено и во вторник 25ти конечнооо доаѓа кај мене во Германија да живеее. После скоро 5 години агонија и чекање, конечно пак ќе сме заедно. Само трпение. Ќе си дочекате сите да си земете пасош во рака.
Автоматски споено мислење:

Dechki da ve prasham dali ima nekoj sluchaj kako mojot, potpishan ukaz na 12.02.2020 i ushte drzavjanstvoto ne e stasano vo Sk vo ambasada..toa se 3 ipol meseci veke chekanje o_O
2021 најверојатно ;)
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
12
Здраво на сите! Имам поднесено 2018 год. преку чичко, но ми кажаа дека веќе не важи преку чичко, па на денот на интервјуто ги подадов документите од клубот во Струмица, посмртницата од прадедо, извод од дедо, татко. Дали некој е во иста ситуација како мене? Или пак би можел до некаде да го претпостави исходот, дали има можност да ме одбијат? Посредник на другар му кажал дека ако на происходот му пишува дека вади преку роднина ќе го одбијат со сигурност после интервјуто. Инаку сум на статус положително. Ви благодарам однапред!
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Така е син ми исто се изначека..беше од 03.ноември преку Битола. Сега го има веќе пасошот земено и во вторник 25ти конечнооо доаѓа кај мене во Германија да живеее. После скоро 5 години агонија и чекање, конечно пак ќе сме заедно. Само трпение. Ќе си дочекате сите да си земете пасош во рака.
Автоматски споено мислење:


2021 најверојатно ;)
mnogu si se iznacekala, za 2-3 godini vajgale mnogu lugje a sega i ushte pobrzo stanuva. nesrejka si bila ti
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
706
Поени од реакции
1.227
mnogu si se iznacekala, za 2-3 godini vajgale mnogu lugje a sega i ushte pobrzo stanuva. nesrejka si bila ti
Kje te demantiram.... Od INTERVJU do pasos e 2 godini, a pred toa.... Eve slucaj so mene A veruvam I so drugite clenovi od Pocetok na procedura do kraj 4 godini.
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите! Имам поднесено 2018 год. преку чичко, но ми кажаа дека веќе не важи преку чичко, па на денот на интервјуто ги подадов документите од клубот во Струмица, посмртницата од прадедо, извод од дедо, татко. Дали некој е во иста ситуација како мене? Или пак би можел до некаде да го претпостави исходот, дали има можност да ме одбијат? Посредник на другар му кажал дека ако на происходот му пишува дека вади преку роднина ќе го одбијат со сигурност после интервјуто. Инаку сум на статус положително. Ви благодарам однапред!
Se Srekja Brat, imase clenovi kako tebe pominuvaa, nekoi clenovi preku tatko, dedo gi odbivaa, Se e do srekjata... Trpenie spasenie...se nadevam Se kje bide OK :)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
3.894
Kje te demantiram.... Od INTERVJU do pasos e 2 godini, a pred toa.... Eve slucaj so mene A veruvam I so drugite clenovi od Pocetok na procedura do kraj 4 godini.
Aj i jas tebe da te demantiram :D Od intervju do polozitelno 2 godini... a do pasoso u djebo koj znae uste kolku... za pred toa da ne ti raspravam :anco:Kaj sekoj e razlicno vremeto, a od koga kazaa deka se ubrzuva procedurata (po 124537189 pat ubrzuvanje :motorce:), naprotiv stana uste pobavna....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom