Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 февруари 2021
Мислења
47
Поени од реакции
113
Pa videte vaka so ogled deka Radev mu go dade mandatot na Daniel Mitov za mandatar,Rumen sam si kaza deka vise nema obavezi,taka da ke si se vratat so Jotova na starata rabota edna od niv e Davanje na ukazi...
Toa sto gi mrzi da rabotat e druga prica posebno so adresi sto cekame po 6 meseci...Bitno e deka nema otkazi toa e najbitno znaci ke dobiete site! Utre vo Bugarija si e raboten den zatoa ocekuvajte promena vo statusi!
Daj bože da ima ukazi veke 10 meseca čekam ukaz veke pri kraj sam i so nervi i so trpenie i so pari i so se
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
353
Поени од реакции
1.602
Се согласувам дека најави и прогнози за укази/промени не треба да се зимаат сериозно и не треба човек многу да се оптеретува со нив, но за волја на вистината најавата на марин вчера беше дека *четврток или петок* ќе има промени кон положително, не за денес:Не дека го бранам марин или тврдам дека тие најави му се точни (стварно не знам од каде му е информацијата и колку е веродостојна) ама во секој случај не беше најавата дека денес ќе има промени. Освен ако некој друг спомнал такво нешто.


Мислам дека коментарот му беше за најавата на марин, не за мисколо. Но во право си дека мисколо секогаш споделува 100% веродостојни информации за нови штотуку излезени укази.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
denes samo odbienite od denesnata sednica na sovetot se objaveni...za drugite za da im se smeni status treba zapisnikot od sednicata da se procesoira i so predlog ukaz od pominatite na denesniot sovet so potpis od ministerot za pravda da se ispratat na odobruvanje do Jotova. u moment na potpis od ministerot i izleguvanje na predlog ukazite preku arhivata na ministerstvoto do viceprezidentot togas se menuva statusot... (za da bide pojasno)
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
4
Zdravo decki me interesira dali nekoj ima iskustvo so podavanje dopolnitelni dokumenti po vtor pat? Veke ednas gi prativ preku posrednik originalnite izvodi so potvrada od klub ama toj voopsto ne mi e siguren pa sakam da gi pratam uste ednas da si bidam na sigurno. Bi imalo li nekoja vrska vo odlukata dokolku vo dosieto gi imam istite dopolnitelni dokumenti po dva pati? Fala mnogu
 
Член од
12 мај 2021
Мислења
5
Поени од реакции
2
Мораш да пратиш молба прекку поштс до правосудие заедно со копија од пасош и се чека околу месец дена да стигне указот во амбасада. Молбата можеш и преку обична пошта да ја испратиш. Имаше урнек како изгледа молбата тука на форумот кој ја има нека ти ја испрати да не вртиш 100 страни наназад. Само пополнуваш име презиме број на преписка слични работи. Поздрав
Hvala puno! Nadam se da ce neko videti ob
Мораш да пратиш молба прекку поштс до правосудие заедно со копија од пасош и се чека околу месец дена да стигне указот во амбасада. Молбата можеш и преку обична пошта да ја испратиш. Имаше урнек како изгледа молбата тука на форумот кој ја има нека ти ја испрати да не вртиш 100 страни наназад. Само пополнуваш име презиме број на преписка слични работи. Поздрав
Hvala puno! Ako neko ima formu za ispunjavanje molbe, zamolila bih da mi posalje.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
18 октомври 2019
Мислења
47
Поени од реакции
126
Мој другар го подигна Указот во Битола 12 јануари . Пред една недела се сликаше во Конзулатот во Витола и му рекоа за месец дена ке му биде готов пасошот . Чисто како инфо. Поздрав
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Zdravo da prasam nekoj da zvonel vo Sredec vo posledno vreme

zvonam povekje pati ne krevaat slusalka
Автоматски споено мислење:

Мој другар го подигна Указот во Битола 12 јануари . Пред една недела се сликаше во Конзулатот во Витола и му рекоа за месец дена ке му биде готов пасошот . Чисто како инфо. Поздрав
Super da ne znaes koga mu stignalo pismoto vo Sredec?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956

Kajgana Shop

На врв Bottom