Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 август 2020
Мислења
46
Поени од реакции
38
Мислиш финална? Во јануари имаше промена од задолжителна на финална, бар така имаше објавено во темава. А и општо земено, сите со интервју од 2019 се веќе префрлени на финална (или евентуално положително за тие од почетокот на годината).

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
finalna se izvinuvam
 
Член од
9 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
Здраво на сите,
Ве молам има ли некој поминато граница после 1 мај со брз антиген тест? Каде ги прават и колку пари е? Во Куманово некоја лабораторија ги има ли? Во заповед на Министерство на здравеопазването од 29.04.202стои дека ги прифаќаат овие тестови rapd test.png
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
396
Поени од реакции
360
Здраво на сите,
Ве молам има ли некој поминато граница после 1 мај со брз антиген тест? Каде ги прават и колку пари е? Во Куманово некоја лабораторија ги има ли? Во заповед на Министерство на здравеопазването од 29.04.202стои дека ги прифаќаат овие тестовиПрегледај го приврзокот 294708
Jas bev Sega za praznicite. Aj ne eksperimentiraj i napravi si PCR TEST. Antigen moze ama ako si prelezala korona pa eden kup dokumenti za toa zatoa samo PCR ili sertificat za vakcina.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
150
Поени од реакции
48
Dali nekoj od Skopje ide za vo Bugarija?
VE MOLAM pishete ili tuka ili vo poraka
Ve molam

Ps. Pisete ako znaete posredici od Skopje.
Mi treba nekoj da mi otvori smetka vo banka I da mi napravi PayPal account.
Jas imam bg dokumenti, no nemozam da patuvam. Ke platam za uslugata.
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може да се поднесе за бг пасош со документи преку брат кој има бг пасош?благодарам.
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
85
Поени од реакции
232
Дали може да се поднесе за бг пасош со документи преку брат кој има бг пасош?благодарам.
Da se povikas na BG koreni preku brat/sestra ne mozes, ti treba direktna linija majka ili tatko, nivni roditeli do treto koleno mozes nazad, se so cel prviot tvoj predok da e roden pomegju 1900-1918. A drzavjanstvoto od brat/sestra moze da odi kako prilog, no ne i pricina za pocnuvanje postapka. Taka mene mi kaza mojot posrednik, koga prasuvav za sestra mi. Taka sto taa sega kje ja koristi istata krvna linija po koja jas dobiv. Pozdrav i so srekja!
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
159
Поени од реакции
319
Здраво на сите уште еднаш. Имам едно прашање.
Една другарка правела интервју во Софија уште пред 5-6 години и листот со бројчето и го украдоа заедно со мкд пасош и пари од новченикот одамна и незнае ништо. Дали има шанса да се провери некако кое е бројчето и до каде е процедурата. Друг пријател со неа што беше истиот ден во Софија веќе го зеде пасошот и живее во Германија
 
Член од
9 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво
Ве следам долго време и вие сте одлична помош за нас, со корисни информации.
Ако го видите овој пост надвор од темата, можете да го избришете
Сакав да објавам јавно еден случај во кој бев жртва на измама
Сајтот Bolgaria.me , ветувајќи ми дека ќе ја забрзаат постапката за државјанство, ми зедоа голема сума пари и потоа исчезнаа.
Понекогаш поради тешкотии во животот, ние сме принудени да бараме решенија на различни начини, а овие луѓе имаат корист од нашата вера.
Се прашувам дали парите што ми ги украдоа ќе им го променат животот
Посакувам ова да не се случи на никој од вас
Бог е голем и тој ја гледа целата неправда
Извинете за изгубеното време , среќа на сите
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
363
Поени од реакции
172
Здраво
Ве следам долго време и вие сте одлична помош за нас, со корисни информации.
Ако го видите овој пост надвор од темата, можете да го избришете
Сакав да објавам јавно еден случај во кој бев жртва на измама
Сајтот Bolgaria.me , ветувајќи ми дека ќе ја забрзаат постапката за државјанство, ми зедоа голема сума пари и потоа исчезнаа.
Понекогаш поради тешкотии во животот, ние сме принудени да бараме решенија на различни начини, а овие луѓе имаат корист од нашата вера.
Се прашувам дали парите што ми ги украдоа ќе им го променат животот
Посакувам ова да не се случи на никој од вас
Бог е голем и тој ја гледа целата неправда
Извинете за изгубеното време , среќа на сите
Ако си им дала идентитет, подобро за тоа да почниш да се плашиш ..

Инаку странава изгледа доста фејк, можеш да пробаш да ги пријавиш (анонимно) во некоја агенција/министерство во Бугарија да ги средат.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
149
Поени од реакции
313
Totalna shtama... ni ukazi, ni promeni finalna/polozitelno, ni prakanja na pisma. Ovie isto kako da ne rabotat, nema poenta veke i forumot da se otvara nitu status da se proveruva. Ocaj neviden.
Mizerija iskreno ... ne ocekuvav deka tolku ke se zaglavi od mrtva tocka nisto ne se pomestuva .. nema ni da me
Cudi ako se ceka i 1 godina polezitelno. Uzasi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom