Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 октомври 2015
Мислења
396
Поени од реакции
360
Бидејќи ви поставив прашање а никој не ми одговори еве јас да ви кажам. Значи влегов во Бугарија преку Деве Баир а се вратив преку кој сакам премин односно јас преку Делчево.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Член од
21 октомври 2015
Мислења
396
Поени од реакции
360
Не ми е јасно нешто.Цело време олеснето било,че олеснеле...... а еве јас од август чекам потпис значи 10 месеца.А после уште толку ќе чекам за подигање на указ .Па ова нормално ли е бре????Многу сум разочаран.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Не ми е јасно нешто.Цело време олеснето било,че олеснеле...... а еве јас од август чекам потпис значи 10 месеца.А после уште толку ќе чекам за подигање на указ .Па ова нормално ли е бре????Многу сум разочаран.
Уште многу потпишан указ од 20 Август
А од 26 веќе во 6ти месец чекам да стигне писмо во општината Средец...
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
495
Уште многу потпишан указ од 20 Август
А од 26 веќе во 6ти месец чекам да стигне писмо во општината Средец...
Razgovarav so posrednik negov klient cekal 8 meseci da stigne pismoto do opstina sredetc taka da toa e najdolgoto cekanje imal klienti kade za 1,5 mesec cekale da stigne pismoto vo momentov nema pravilo koj i kolku kje ceka
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
69
Razgovarav so posrednik negov klient cekal 8 meseci da stigne pismoto do opstina sredetc taka da toa e najdolgoto cekanje imal klienti kade za 1,5 mesec cekale da stigne pismoto vo momentov nema pravilo koj i kolku kje ceka
ima se znae 6 meseci negde se ceka sea....za 1.5 meseci nema nikoj ne ni imalo lazat!
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Здраво на сите!
Честитки за сите што добија Указ чувство е прекрасно!!!!
И со Среќа на сите што ви стаса писмо до Средец...
Дали има сеуште некој што чека да му стаса писмото од Ноември до Средец..
Благодарам!!
 
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
А дали е подобро,дали побрзо стасува писмото ако пишиш адреса на пример во Ќустендил,дали побрзо оти процедурата

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
Screenshot_20210504-124053.png
Objaven prethodnata nedela a Ukazot br.47 e potpisan na 16.04.2021

Nesto ne mi e jasno prethodniot Ukaz od potpisuvanje do objavuvanje imase razlika 45 dena a na Ukaz br.47 samo 14 dena ne logicno e nekako
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
582
Поени од реакции
1.240
Член од
12 февруари 2021
Мислења
47
Поени од реакции
113
Не ми е јасно нешто.Цело време олеснето било,че олеснеле...... а еве јас од август чекам потпис значи 10 месеца.А после уште толку ќе чекам за подигање на указ .Па ова нормално ли е бре????Многу сум разочаран.
Isto...
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
12
Здраво на сите! Имам поднесено 2018 год. преку чичко, но ми кажаа дека веќе не важи преку чичко, па на денот на интервјуто ги подадов документите од клубот во Струмица, посмртницата од прадедо, извод од дедо, татко. Дали некој е во иста ситуација како мене? Или пак би можел до некаде да го претпостави исходот, дали има можност да ме одбијат? Посредник на другар му кажал дека ако на происходот му пишува дека вади преку роднина ќе го одбијат со сигурност после интервјуто. Инаку сум на статус положително. Ви благодарам однапред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom