Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Прегледај го приврзокот 291446

Дали е ова вистина - дека како дополнителни документи треба да се поднесат произход, копија пасош и пин? Прв пат слушам за вакво нешто, како што знам се поднесуваат наново изводите, потврда од здружение + стар документ..?
Dodeka go citav screenov bev sigurna deka e postiran za da se nasmeeme :) pa na kraj ne mozev da se iznacudam na prasanjeto :)
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
159
Поени од реакции
319
Прегледај го приврзокот 291446

Дали е ова вистина - дека како дополнителни документи треба да се поднесат произход, копија пасош и пин? Прв пат слушам за вакво нешто, како што знам се поднесуваат наново изводите, потврда од здружение + стар документ..?
ЕДНАШ НАПИШАВ , ПАК ЌЕ НАПИШАМ ЗА ДОБРО НА СИТЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ.
БАТАЛЕТЕ ЈА ГРУПАТА НА ФБ ТАМУ СЕ 90% ПОСРЕДНИЦИ КОИ САКААТ ДА ЗЕМАТ ПАРИ ОД ВАС.
ЧИТАЈТЕ НА ФОРУМОТ, КОЛКУ И ДА ИМА КАВГИ И НЕПОТРЕБНИ КОМЕНТАРИ, СЕПАК ИМА И МНОГУ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИ КОИ МОЖАТ ДА ПОМОГНАТ НА СИТЕ. САМО ФОРУМОТ И ТРПЕНИЕ! ПОЗДРАВ ДО СИТЕ :):):)
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
32
Поени од реакции
17
Денес ги сменив статусите. од задолжително до конечно. многу брзо, само 8 месеци. Јас сум 4xxx / 2020 година, прифатен во Софија во август.
 
Член од
14 август 2020
Мислења
7
Поени од реакции
1
[QUOTE = "Mniko, post: 9292425, member: 135869"]
Today I changed my status. from mandatory to final. very fast, only 8 months. I am 4xxx / 2020, accepted in Sofia in August.
[/ QUOTE]which month is your interviu with date please, for example xx.xx.2020
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
32
Поени од реакции
17
@genri

интервју кон средината на јуни 2020 година во Холандија. Август 2020 година задолжително во Софија.
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
Денес ги сменив статусите. од задолжително до конечно. многу брзо, само 8 месеци. Јас сум 4xxx / 2020 година, прифатен во Софија во август.
Sega site sto bea na zadolzitelna od mart 2019 se do avgust 2020 se na finalna. :( Dali sega finalna ke trae kako sto traese zadolzitelna ?
 
Член од
6 ноември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
17
Zdravo
Dali znae nekoj ovlasten preveduvac od bugarska ambasad ili lista od preveduvaci ovlasteni od bugarska ambasada
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
429
Поени од реакции
1.202
Sega site sto bea na zadolzitelna od mart 2019 se do avgust 2020 se na finalna. :( Dali sega finalna ke trae kako sto traese zadolzitelna ?
O tome sam ja pricao jos pre 2 meseca...
Izgleda da sada kad uradis intervju odmah si na finalnoj hhahah ali zato ce cekati po 10 meseci na finalnoj jer ima skoro 25 hiljada predmeta na finalnoj.
Do sada su u proseku obradjivali oko 2000 brojeva mesecno pa onda izracunaj koliko im treba dok sve predmete obrade.
Nikad nije bilo da vise predmeta ima na finalnom nego na zadolzitelno a sada je to slucaj.
Ocigledno su se zamenili sa statusima.
 
Член од
24 август 2020
Мислења
62
Поени од реакции
121
Zdravo ekipo, mi se blizi vremeto za promena na status pa eve povtorno da se aktiviram :)
Intervju vo Sofija 1 april 2019
Na zadolzitelna bev do 20 noemvri 2020 i od togas do denes sum na finalna postapka. Prepiskata mi e 936×, pa da ve zamolam koj e po upaten i ja sledi situacijava da kaze koga da ocekuvam promena...nekoja prognoza... sto mislite?
Fala vi ;)
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
32
Поени од реакции
17
O tome sam ja pricao jos pre 2 meseca...
Izgleda da sada kad uradis intervju odmah si na finalnoj hhahah ali zato ce cekati po 10 meseci na finalnoj jer ima skoro 25 hiljada predmeta na finalnoj.
Do sada su u proseku obradjivali oko 2000 brojeva mesecno pa onda izracunaj koliko im treba dok sve predmete obrade.
Nikad nije bilo da vise predmeta ima na finalnom nego na zadolzitelno a sada je to slucaj.
Ocigledno su se zamenili sa statusima.
нели е сега само 5 месеци финално-позитивно? Не мислев дека станува побавно?
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
429
Поени од реакции
1.202
нели е сега само 5 месеци финално-позитивно? Не мислев дека станува побавно?
Sada trenutno jeste 5, 6 meseci ali imajuci u vidu koliko predmeta ima trenutno na finalnoj, onaj koji je npr juce prebacen na finalno, cekace verovatno 8, 9 meseci jer ispred njega ima 25 hiljada predmeta a oni mesecno maksimalno urade 2500 hiljade, pa ti izracunaj.
Автоматски споено мислење:

Zdravo ekipo, mi se blizi vremeto za promena na status pa eve povtorno da se aktiviram :)
Intervju vo Sofija 1 april 2019
Na zadolzitelna bev do 20 noemvri 2020 i od togas do denes sum na finalna postapka. Prepiskata mi e 936×, pa da ve zamolam koj e po upaten i ja sledi situacijava da kaze koga da ocekuvam promena...nekoja prognoza... sto mislite?
Fala vi ;)
Stigli su do broja 9200 ili do 01.04.2019.ko je bio na intervjuu tako da bi trebalo da se promeni sledece nedelje( ukoliko komisija bude se sastala sledece nedelje jer u poslednjih par meseci oni se sastaju jednom u dve nedelje) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom