Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
34
Тоа ти е број на молба, бројо на преписка ти га пишува додека си на задолжителна
Е сега повише не го пишува бројот на преписка , а беше N: 6390
Автоматски споено мислење:

05-03-2019 Intervjuto vo Sofija , broj na preposka e 8337/ 2018
Број ма преписка е N:6390 сега више ме го покажува Оти е на финална
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
@Bibo стави го @Kiko.23 на список Финална , со интервју Софија 5/3/2019 само да каже со кој документи и од кога му е промената од задолжителна во финална.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Да таму пишува кој документи доколку интервјуто ви било во амбасада но за интервју во Софија не пишува кој документи.Оти гледам се спомнува изводи дека требало јас не живеам во Македонија за тоа ми е битно.
Isto e ,posto ti sega ke go podignes preku ambasada.
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
20
Поени од реакции
7
intervju 31.5 2018 ,polozitelno od 7 noemvri 2019, ukaz 138
Автоматски споено мислење:

Koga bese na Intervju ? I od koga si na polozitelno ako sakas da Kazes ....ukaz 138 e?
intervju 31.5 2018 ,polozitelno od 7 noemvri 2019, ukaz 138
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
@Bibo стави го @Kiko.23 на список Финална , со интервју Софија 5/3/2019 само да каже со кој документи и од кога му е промената од задолжителна во финална.
За саат-два ќе објавам апдејт и ќе ги внесам сите промени и нови имиња ;-)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Дечки добив потпис пред некое време и не можев да појдам Бугарија па побарав документите да ми ги пратат во БГ амбасадата. Што понатаму сега? Каква е процедурата? Уплатници, слики итн...

Немам време да пратам многу по темата, сигурно е веќе 1000 пати одговорено, па ако сака некој во пп да ми објасни би бил многу благодарен.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
*****Апдејт 06.09.2020*****

СПИСОК НА ЗАДОЛЖИТЕЛНА ПРОВЕРКА

ФЕВРУАРИ 2019

07.02.2019 @ZojaKojaZoja - инт СОФ
26.02.2019 @MarthaNielsen - инт СОФ
28.02.2019 @9999 - инт СОФ

МАРТ 2019
06.03.2019 @Simorg - инт СОФ потврда
11.03.2019 @Kaleb - инт СОФ потврда и изводи
11.03.2019 татко на @Slagjann
13.03.2019 @milo89 - инт СОФ родител
18.03.2019 @yoco2211 - инт СОФ потекло од прадедо
19.03.2019 @Nike20 - инт СОФ предок и потврда
23.03.2019 @SkopjeGirl - инт СОФ
25.03.2019 @Blgarceto - инт СОФ крштеница и венчаница
27.03.2019 @Los-Che - инт СОФ потврда
27.03.2019 @kulica

АПРИЛ 2019
03.04.2019 @stojko96 - инт СОФ родител
08.04.2019 @Altair75 -потврда
ХХ.04.2019 Сестра на @ns2094 - инт СКО (11.02.2019) родител
16.04.2019 @MargeSimpson - инт СОФ воена книшка
16.04.2019 @MarjanM - инт СКО (21.01.2019) потврда
18.04.2019 @TheTomBoyy - инт СОФ потврда од предок роден пред 1918
24.04.2019 @Laze123 - инт СОФ

МАЈ 2019
Xx.05.2019 @Paul Kersey - инт СОФ потврда
06.05.2019 сестра на @Astrapa - инт СОФ
07.05.2019 @alexander1963 - инт СОФ
14.05.2019 @DanielKr - инт СОФ
21.05.2019 @A.N.Z - инт СОФ преку брат
21.05.2019 @GeLee - инт СОФ преку прадедо
25.05.2019 @Brankopandev99 преку родител
28.05.2019 @branko1 преку родител

ЈУНИ 2019
04.06.2019 @Tinosaur - инт СОФ преку родител
10.06.2019 @marrkoski
19.06.2019 @@@@ - инт СОФ потврда
20.06.2019 @Ivana2234

ЈУЛИ 2019
03.07.2019 @man united@ -инт СОФ потврда
03.07.2019 @Atlantida82 - инт БЕО (03.2019)
23.07.2019 @Diablo18 инт СОФ
31.07.2019 @Miky -инт СОФ сведителство за занаетчија -прадедо роден 1908

АВГУСТ 2019
12.08.2019 @Stojkovz -инт СОФ 2 родитела
13.08.2019 @Tefko -инт СОФ родител

СЕПТЕМВРИ 2019
19.09.2019 @Bibo -инт СОФ 2 родителa

ДЕКЕМВРИ 2019
10.12.2019 @Mitko 1992 - инт СОФ преку брат

ФЕВРУАРИ 2020
10.02.2020 @Kostic17 - инт СОФ

ЈУЛИ 2020
09.07.2020 @Frau - инт СКО (18.05.2020)
__________________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ФИНАЛНА

ЈАНУАРИ 2020

XX.01.2020 @aleksandarx12 - инт 10.2018

МАРТ 2020
23.03.2020 @Dimitat-15.11.2018 инт-потврда
24.03.2020 @Poch сопруга-инт 21.11.2018
24.03.2020 @bossi -инт 21.11.2018

АПРИЛ 2020
03.04.2020 @govani_p -инт 03.12.2018
03.04.2020 @Sloncece сопруг-03.12.2018-инт СОФ

MAJ 2020
07.05.2020 @Dronskittt -интервју СОФ -07.01.2019
13.05.2020 @Floyyd -инт СОФ-04.10.2018
13.05.2020 @Tose133 - xx.12.2018-инт СОФ -родител
20.05.2020 @barselona123 13.01.2019-инт СОФ -крштеница и потврда
27.05.2020 @Ivanxxx111-14.01.2019-инт СОФ
27.05.2020 @Ana.fil - инт БТ -07.11.2018-родител
29.05.2020 @Obrazuvana prepiska -19.10.2018-инт БТ(11.01.2019 внесен во систем)- potvrda
29.05.2020 @Tina Gjo ( за Стефани) -17.01.2019-инт СОФ-родител

ЈУНИ 2020
08.06.2020 @Mile76 -16.01.2019 -инт СОФ
19.06.2020 @Miky1221 -18.03.2019-инт СОФ
23.06.2020 @mrki80 -21.01.2019-инт СОФ
23.06.2020 @Procedura 5 -23.01.2019-инт СОФ -потврда и сведителство
26.06.2020 @Starmax -22.01.2019-инт СОФ
30.06.2020 @mkdboy24 28.01.2019-инт СОФ
30.06.2020 @redbox87 мајка
30.06.2020 @Dionea -25.03.2019-интСОФ
30.06.2020 @@manzer@ 28.01.2019 -инт СОФ
30.06.2020 @xxx111 -интервју 04.02.2018

ЈУЛИ 2020
03.07.2020 @TasHee (мајка и сестра) - инт СОФ (31.01.2019)
10.07.2020 @VaZoLjIN - инт СОФ (05.02.2019)
20.07.2020 @Aleksandar CH - инт СОФ (07.02.2019)
20.07.2020 @azdr - инт СОФ (07.02.2019)
28.07.2020 @Bojsa - инт СОФ (11.02.2019) изводи од баба

АВГУСТ 2020
07.08.2020 @vacimance - инт СОФ (20.02.2019) потврда
10.08.2020 @arty.arty - инт СОФ (18.02.2019)
13.08.2020 @BG_2016
13.08.2020 @Oldboy
14.08.2020 @Janinka
14.08.2020 брат на @barselona123 - инт СОФ (20.02.2019)
17.08.2020 @Evggeo
20.08.2020 @Rope - инт СОФ (25.02.2019) изводи прадедо и потврда
24.08.2020 @Marakov - инт СОФ (27.02.2019)
24.08.2020 @kredit - инт БИТ (08.01.2019) - задолжителна 07.03.2019
24.08.2020 @lolita19 - инт СОФ (27.02.2019) со потврда
26.08.2020 брат на @Marakov - инт СОФ (27.02.2019)
26.08.2020 @Milaema - инт СОФ (26.02.2019)
27.08.2020 @Nateraj - инт БИТ (19.12.2018) - задолжителна 11.03.2019
28.08.2020 @Mihajloff - инт СОФ (28.02.2019)
31.08.2020 @acestoj

СЕПТЕМВРИ 2020
01.09.2020 @K.K.
01.09.2020 @robertaleksovski
ХХ.09.2020 @Kiko.23 - инт СОФ (05.03.2019)
__________________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ДОПОЛНИТЕЛНА

ХХ.08.2019 @cona - инт СОФ (03.04.2018) - доставени плус потврда,изводи
0x.10.2019 @dule_bule - инт СОФ (0x.05.2018) - потврда плус доставена
08.10.2019 @ivica@343 - инт СОФ (02.05.2018) - доставени дополнителни документи во 10.2019
22.11.2019 @mr.viktor - инт СОФ (16.07.2018) - доставени дополнителни документи во 01.2020
__________________________________________________________________________________________


СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

НОЕМВРИ 2019

07.11.2019 @@Maki15
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019 @Kapetanot
28.11.2019 @Milicajo
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019 @marijanti
XX.11.2019 @Bob2020

ДЕКЕМВРИ 2019
10.12.2019 @Alexija
12.12.2019 @Sara2018
15.12.2019 @Guad
20.12.2019 @Banne
30.12.2019 @Zlatkoim
30.12.2019 @Fill
30.12.2019 @angieee21

ЈАНУАРИ 2020
14.01.2020 @RRR123
14.01.2020 @bolowr4r4
14.01.2020 @Nikispec
14.01.2020 @azderce
15.01.2020 @Deksi
16.01.2020 @Vladana
21.01.2020 @Majbejker
21.01.2020 @Smooth21
30.01.2020 @Aleksandar92
30.01.2020 @gjoko10
30.01.2020 @Riri25
xx.01.2020 @urneighbor

ФЕВРУАРИ 2020
04.02.2020 @Meh
04.02.2020 @AAGV
04.02.2020 @Iv*
05.02.2020 @MatejLuka
05.02.2020 @ace2410lm
05.02.2020 @filip007
10.02.2020 @Půtîñöt
12.02.2020 @JuveCr7
12.02.2020 @Bojana9033
12.02.2020 @Наќо Скопски
12.02.2020 @goki.mirkovski
25.02.2020 @Bogev1986
25.02.2020 @Lela996
25.02.2020 @RoWiGeN
25.02.2020 @Tlo88
25.02.2020 @Bogev1986
25.02.2020 @Imperatrica
27.02.2020 @Benithe1
27.02.2020 @Totorina
27.02.2020 @Skape
27.02.2020 @Golub 75

МАРТ 2020
10.03.2020 Сестра на @FAHRER
12.03.2020 @Barca1990
13.03.2020 @Ohridmaca1
13.03.2020 Сопруг на @Ohridmaca1

МАЈ 2020
04.05.2020 @sdamovski -10.01.2020 -финална
04.05.2020 @Dybala-23.01.2020-финална
04.05.2020 @nikolaohrid-10.02.2020-финална
04.05.2020 @ploumari-13.02.2020-финална
05.05.2020 @Tasko8
05.05.2020 @NemamIme111
12.05.2020 @Dejan1977 - 19.02.2020 -финална
12.05.2020 @Iceman_mk -20.02.2020-финална
15.05.2020 @Donia 10.02.2020-финална
15.05.2020 @Lucyyy -19.02.2020 -финална
15.05.2020 Сестра на @MargeSimpson -13.02.2020-финална
22.05.2020 @LePAk -27.02.2020-Финална- инт СОФ -поврда и сведителство од дедо

ЈУНИ 2020
01.06.2020 @Anagals
10.06.2020 @CyberTm -10.03.2020-финална
11.06.2020 @Џондер -11.03.2020-финална
16.06.2020 @Mood -01.03.2020-финална
16.06.2020 @nicobombata -24.03.2020-финална
16.06.2020 @vojkan88 -24.03.2020-финална
17.06.2020 @lechach123
25.06.2020 @darkopotok
25.06.2020 @TBPS -24.03.2020-финална
25.06.2020 @FAHRER -27.03.2020-финална
25.06.2020 @miskolo -25.03.2020-финална
25.06.2020 @TasHee-01.04.2020-финална
25.06.2020 @Bobiter -01.04.2020-финална
25.06.2020 @darkopotok-01.04.2020-финална
25.06.2020 @Barca12 -01.04.2020-финална
25.06.2020 @Aves00 -01.04.2020-финална
25.06.2020 @bojan0123[/USER]-24.03.2020-финална
25.06.2020 @Poch sopruga -24.03.2020-финална
25.05
29.06.2020 @bossi -25.03.2020-финална

ЈУЛИ 2020
03.07.2020 @nasquez23 -03.12.2019-финална-родител
03.07.2020 @Nikolablaaa 01.04.2020-финална
03.07.2020 @Slagjann -01.04.2020-финална
03.07.2020 @urke - 02.04.2020 финална
03.07.2020 @Ksenija1973 -13.04.2020 финална
03.07.2020 @corvuscorax -03.04.2020-финална
03.07.2020 @Totorina брат-01.04.2020 финална
06.07.2020 @Bell 06.12.2019-финална
11.07.2020 @Macolce -15.04.2020-финалнa
11.07.2020 @■■■ 18.12.2019-финалнa
11.07.2020 @Deko sk -15.04.2020-финалнa
11.07.2020 @dac_kufer -17.12.2019-финалнa
11.07.2020 @majkat -10.04.2020-финалнa
18.07.2020 @Божино -10.01.2020-финална -родител
21.07.2020 @Dragance Dac -23.04.2020-финалнa
22.07.2020 @Purfect 24.12.2019-финална
22.07.2020 @anarchymkd95 -30.12.2019-финална
22.07.2020 @Cufka- 09.04.2020-финална
22.07.2020 @Спасе Пекаро
22.07.2020 @Джонката - 23.04.2020-финална
22.07.2020 @kantona - 18.12.2019 финална (родител)
23.07.2020 @Tashov - 30.12.2019-финална (два родитела)
27.07.2020 @t55 - 18.12.2019-финална
xx.07.2020 @gjokehv

АВГУСТ 2020
ХХ.08.2020 @Lucyyy - 19.02.2020 финална
04.08.2020 @Itsme1 - 28.11.2019 финална
04.08.2020 @Ve19966 - 30.01.2020 финална
18.08.2020 @m.g - 14.07.2020 финална
19.08.2020 @vlado007
19.08.2020 @Ivana!rosa
31.08.2020 @Kikakikirika - 24.04.2020 финална (родител)
31.08.2020 @Aliii29 - 31.03.2020 финална (родител)
31.08.2020 @*Slash* - 02.02.2020 финална
 
Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Здраво на сите. Јас сум нов член на форумот. Би сакала да ме ставите на списокот само не знам дали треба да го пишам бројот на молба или број на преписка. Поздрав
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Здраво на сите. Јас сум нов член на форумот. Би сакала да ме ставите на списокот само не знам дали треба да го пишам бројот на молба или број на преписка. Поздрав
само напиши кога беше на интервју и каде и со какви документи.
Автоматски споено мислење:

Дечки добив потпис пред некое време и не можев да појдам Бугарија па побарав документите да ми ги пратат во БГ амбасадата. Што понатаму сега? Каква е процедурата? Уплатници, слики итн...

Немам време да пратам многу по темата, сигурно е веќе 1000 пати одговорено, па ако сака некој во пп да ми објасни би бил многу благодарен.
зошто ПП??? Доколку прелисташ на првите неколку страни има добро образложено. Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
01.06.2018 Бил ден пред викенд Петок затоа застанаа минатата недела со укази до 01.06.2018 утре од 9:30/10:30 почнуваат турбоинџекшен со нови укази од месец јуни со положително ноември

Инфо од сите утре среќни членови или нивни блиски што ќе си добијат државјанство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom