Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
713
Поени од реакции
1.231
Prvo treba da zvones da prasas dali e stignato drzavj na brojot so go pisav , a posle zvones na ovoj broj od slikata za da zakazes termin .. ama mora prvo da zvones dali e stignat , oti moze da ti pisuva stignato vo ambasada a koga zvones da ti kazat deka ne e..
I Da Se nadovrzam na muabetov.... ZNACI zborev unazad deka posrednicite gi imaat terminite... Taka Da Ti kao licnost kje te vozat Brate.... Taka Da posrednik ova ona... Cista smetka dolga ljubov.... Od iskustvo...
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Дали може од амбасада да одбива да ви го дадат Указ?
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
3 месеца и седум дена за мене.
Автоматски споено мислење:А директ да си појде во амбасада или да си закаже преку телефон термин (како и да идеше тоа).

Ако му кажат пред амбасада дека не е стигнато или на телефон дека не е стигнато, со принтскрин на овој статус нека оди таму или нека го каже на телефон. Нека спомне дека ќе се јави во Софија кај надлежните институции поради нивното (Скопје) неработење и одма ќе си го подигне државјанството.
Автоматски споено мислење:Во Битола се звони и прашува дали е стигнато. Ако е, уште утредента може да се подигне.
Автоматски споено мислење:Мене, пред недела дена, по 3м и 7д чекање (Битола).
Drugar probvev privatna poraka ama ne mozam zatvoren ti e izgleda....Inace kaj ojs da se slikas ili vejke se slika??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom