Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Dali znae nekoj kako odi procedura za menuvanje vozacka od mk vo bg?
Мислам дека треба најмалку 6 месеци да престојуваш во Бугарија па после одиш во полиција и ја заменуваш. Мислам дека е така во сите ЕУ земји, јас ја заменив во Германска лани после 6 месеци престој.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
9
Поени од реакции
49
Здраво на сите пријатели форумџии! Од поодамна не сум го следел форумов и не сум во тек со динамиката на потпис на укази.Да пише некој од прилика до кој месец од положително се веќе завршени со добивање указ.Инаку јас сум на положително од 09.2020
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите пријатели форумџии! Од поодамна не сум го следел форумов и не сум во тек со динамиката на потпис на укази.Да пише некој од прилика до кој месец од положително се веќе завршени со добивање указ.Инаку јас сум на положително од 09.2020
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Вака добри луѓе ( и за вас хиени)
Октомври 2015 прв пат по происход
Јануари 2016 происход
Интевју Ноември 2016
Дополнителна Јануари 2018 (дадени дупли документи неам појма кога)
Финална Јануари 2019
Положително Март 2019
Указ Фебруари 2020
Ковид мовид
Фебруари 2021 Пасош у рука...

Едно само не ми е јасно, како уопште постојат луѓе кои тресат зелени дали потврда минела, дали не минела...еве јас сум пример дека помина. Едно време имаше тука едни ликови кои труеја на големо дека сме измамени со потврдите ово оно, дека нема пасоши да има со потврди. Ѓубриња!!!. Испадна потврдата најјак доказ за потекло. Дека има политика, ИМА, тоа на сите да ви е јасно. Знам луѓе кои аплицираа 2013-та кога не даваа и добија кога се отвори портата. Само храбро и за тие кои планирате да фаќате штрафта УЧЕТЕ ЈАЗИЦИ, пошто џабе ви е пасош без јазик :) ... секое добро...
Кои јазици да ги учат бре Горане? Нели гледаш дека повеќето тука родени а Македонскиот не го научиле сеуште,а не па уште странски јазици ке учеле
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Здраво на сите пријатели форумџии! Од поодамна не сум го следел форумов и не сум во тек со динамиката на потпис на укази.Да пише некој од прилика до кој месец од положително се веќе завршени со добивање указ.Инаку јас сум на положително од 09.2020
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите пријатели форумџии! Од поодамна не сум го следел форумов и не сум во тек со динамиката на потпис на укази.Да пише некој од прилика до кој месец од положително се веќе завршени со добивање указ.Инаку јас сум на положително од 09.2020
До втора половина на ЈУЛИ, има список го ажурираат кога ќе има указ. Биди редовен прати го списокот и со лесно :) Поздрав
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
ај ќе ве молам линк ако може некој да ми пише за закужување за подигање на указ да проверам кога има слободен датум?
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
ај ќе ве молам линк ако може некој да ми пише за закужување за подигање на указ да проверам кога има слободен датум?
Nemoze samo link treba da imas dobieno Ukaz pa da imas opcija da si zakazes sam..
Inace negde 15 dekemvri se!
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
ај ќе ве молам линк ако може некој да ми пише за закужување за подигање на указ да проверам кога има слободен датум?
штом добиеш указ тогаш само можеш да погледаш на кој датум има слободен термин тука
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Ako moze nekoj da pise broj od sk deka se proveruva dali ti e stignat ukaz vo sk ? Barav 10 strani nanazad ama nigde nemozam da najdam
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Zdravo
Probav da najdam ama ne uspeav dali moze nekoj ovlasten so poonomostvo da go zeme drzavjanstvoto zs drug?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom