Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 октомври 2020
Мислења
12
Поени од реакции
40
Јас споделување линк до каналот во Telegram (ако користите Telegram). На бот автоматски ви испраќа пораки кога ќе го промени статусот. Секогаш можете да го проверите статусот, многу е удобен(y):
Следи статуса си в Дирекцијата "Б'лгарско гражданство", Информација за преписка. Виж повече на https://bit.ly/3gNSh4w
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Веќе недела дена колку имаа примено молба да ми го пратат указ во амбасада, во петокот доби указ 11, колку време треба да го пратат?
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Пријателе и да се одржи пописот пролетва резултатите ќе бидат објавени следната година и таму се води статистика кој народи колку се застапени вкупно а тоа кој што се пишал индивидуално никој ни гледа ниту ќе гледа нека не ве лажат полуписмени посредници кои поим немаат што значи статистичката операција попис
Ne se zamaraj ovoa e bot t.e sendvicar ,komunjarski parazit koj zivee na nasio grb .. e od takvi ne ja biva i zatoa begame od tuk
Веќе недела дена колку имаа примено молба да ми го пратат указ во амбасада, во петокот доби указ 11, колку време треба да го пратат?
Jas cekam tocno 1 mesec da mi go pratat u sk , uste nisto
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
@BiletooCobeto @Tina Gjo @Meh
Има ли некоја новост за писмото во Средец? Особено кај Тина :) Поздрав се најдобро
Hello.

Кај мене не. Ќе почекам при крај на месец да се јавам повторно, или првата недела од март.

Ако некој во меѓувреме успеал, нека каже.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Hello.

Кај мене не. Ќе почекам при крај на месец да се јавам повторно, или првата недела од март.

Ако некој во меѓувреме успеал, нека каже.
Se uste ne Rano e mi rekoa pri kraj na mesecot ikinisto kako tebe prvata nedela od mart ke zv vo petok I ke ve izvestam
Znaci moja prijatelka cekase 3meseci I 12 Denovi I Eve denes e za Sofia na slikanje pa spored nea se orentiram ke ve izvestam sekako
 

Kajgana Shop

На врв Bottom