Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 јануари 2020
Мислења
424
Поени од реакции
1.180
Zdr na drustvo. Dali se vazat mesecite sto se ceka za broj i pin preku konzulat na zadolzitelna pozz

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
Od zadolzitelne do Ukaza cekas 2, 2.5 godine.
Sada godinu i po dana ne moras da proveravas status. Tek negde od jula 2022. pocni da proveravas status( pre toga se nece nista menjati).
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo imam ukaz N:276/2020 preku posrednik sum slobodni termini ima kraj na noemvri ima li nacin za pobrzo da se zeme?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.694
Поени од реакции
8.334
Дали некој знае каков тип на корона тест треба за влез во Бугарија,има ли врска дали е брз тест,регуларен или што ти ја знам?
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
389
Поени од реакции
2.948
Дали некој знае каков тип на корона тест треба за влез во Бугарија,има ли врска дали е брз тест,регуларен или што ти ја знам?
PCR ти треба за влез во БГ не постар од 72 часа
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
389
Поени од реакции
2.948
Zdravo imam ukaz N:276/2020 preku posrednik sum slobodni termini ima kraj na noemvri ima li nacin za pobrzo da se zeme?
со среќа што си земал Указ, а твојот посредник незнае да ти каже дали можеш побрзо?
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Kolko se sansite da se zeme ukaz poteklo roditel i brat pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.518
Поени од реакции
22.350
Kolko se sansite da se zeme ukaz poteklo roditel i brat pozdrav

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
А да си најдеш некоја друга забава? Да гледаш филмови или да земеш да учиш нешто,било што?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.305
Поени од реакции
5.113
@branko1 za moderator


Sent from my iPhone using Tapatalk
Штета што не се замараат или немаат време инаку него и пар ликови слободно би ги одморил од темата на некој месец.
Ако ништо друго да можев редовно би им бришел мислења од тој тип и разно-разни хихи-хаха досетки.
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
159
Поени од реакции
319
Najdobro e BT konzulat i ako si na polozitelno vekje mozes da pratis molba pred da ti izleze ukazot. Imase clenovi koi napravija taka i odma koga im izleze ukazot im pisuvase deka e praten BT ili SK. Ama mozes i odkako ke ti izleze prakjas molba so kopija od pasos preku dhl do min za pravosudie toa stiga drugiot den i mene mi se smeni status za 1 nedela deka udostoverenieto e prateno vo BT


Sent from my iPhone using Tapatalk
За другарот кој сеуште е на положително испративме само молба без копија од пасош, има ли шанси заради тоа да не го испратат во Амбасада? Да пратиме повторно со копија од пасош или?
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
730
Поени од реакции
493
За другарот кој сеуште е на положително испративме само молба без копија од пасош, има ли шанси заради тоа да не го испратат во Амбасада? Да пратиме повторно со копија од пасош или?
Ova neznam nekoj poupaten neka odgovori


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
36
После овие реклами, се враќаме во програма со новостите на зададената тема.
Автоматски споено мислење:Дали тие твои пријатели околу твојот датум зеле државјанство и од каде го зеле истото?

Леге 6, адресата? Ако е таа, таа не е "фиктивна", официјалната на Општина Средец е, иначе. И да, на неа најголем број се "пишат". Впрочем, секоја општина може да ти ја изврши таа услуга (да те запише на нивна адреса м.з.), пошо Законот дава опции за две адреси во БГ.

Прашувам, пошто и јас и група форумџии чекаме од ноември.
Jas go zemav vo Ambasada vo Skopje, a tie nekolku dena posle mene vo Sofija
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Kajgana Shop

На врв Bottom