Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

t55

Член од
7 ноември 2016
Мислења
44
Поени од реакции
44
Dali nekoj znae procedura za prodolzuvanje na bugarski pasos vo ambasada vo skopje
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Koga bevte na intervju?
[/QUOTE]
01.02
Koga bevte na intervju?
01.02 2018 vo Sogija na intervju, na dopolnitelna bev staven na 01.06.2019 godina i dostaveni se dokumenti ucenicka kniska na dedomi na bugarski i potvrda od zdruzenie i izvodi od pradedo, dedo po majka.
Автоматски споено мислење:

Ajde prijatele so srekna neka e. Sega pobrzo da preletuvas niz ostanatite statusi i pobrzo do ukaz.

Drugarite koga gi staveia na doponitelna i koga imaa intervju?

Se nadevam deka iscistat e 2018 so intervjua, pa ke ubrzat rabotava i kaj nas.
Da se nadvame, samo trpelivost i se ke se sredi. So sreka na site
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
zdravo decki prasanjevo ne e za mene
ama site sto cekate znam kako vi e od cekanje 4 godini duri da go zemam 40% od kosava mi pobele
nervozi zakocena bg administracija gospod da vi daj sila i edno nabitno TRPENIE na site so sreka.
prasanjeto mi e za bratmi denovive mu se smenilo od obrazovana vo
finalna so br 61../2019 kolku bi bil ovaj status sigurno vie sto ste vo tek znaete jas veke nemam pojma.

odnapred fala i so sreka na site
ps:trpenie(od kaj da se crpi ne me prasuvajte)
pozz
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
587
Поени од реакции
1.243
zdravo decki prasanjevo ne e za mene
ama site sto cekate znam kako vi e od cekanje 4 godini duri da go zemam 40% od kosava mi pobele
nervozi zakocena bg administracija gospod da vi daj sila i edno nabitno TRPENIE na site so sreka.
prasanjeto mi e za bratmi denovive mu se smenilo od obrazovana vo
finalna so br 61../2019 kolku bi bil ovaj status sigurno vie sto ste vo tek znaete jas veke nemam pojma.

odnapred fala i so sreka na site
ps:trpenie(od kaj da se crpi ne me prasuvajte)
pozz
Koj datum prael intervju tocno?
Inace se ceka od 2 do 6 meseci toj status, zavisi u kakov mood se.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Денес ми е потпишан указ 136. Преку родител. Со среќа на сите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прочитајте што прават членовите. Добива указ, и да се биде фер значи да се каже кога сте биле на интервју, положителна и документи. Затоа што како вие сте следеле за вас од минати членови кои добиле указ така и ние треба од вас да проследиме па од нас идните и тоа е ланецот кој всушност ја чини темава, инаку не би постоела и ќе нема поента. Сега ќе се препрашуваме а која дата, документиии и слично :(, дајте малку бкдете концизни и фер
Автоматски споено мислење:

Januari 2017
Noemvri 2019


Sent from my iPhone using Tapatalk
Толку ли ти беше тешко да пишеш од кој Јануар и Ноември ?. Не дека лично ми требаат тие инфо од тебе, ама се чудам на народијава бре како тоа само користи и после го фрла тоа што го користел и бега неоставајќи зад себе траг за наредниот нешто да иакористи, ПА ШТО НАРОД ЌЕ БЕШЕ ОВА БРЕ.... АБЕ ДВЕЕЕ БРОЈКИ Е ЕДНА ДАТА И ТИЕ ТЕ МРЗИ ДА ГИ НАПИШЕШ ПуууЈАЗК
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Januari 2017
Noemvri 2019


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze da dobieme screenshot za da bideme vo tek so spisokot I so verodojstojnosta na informacijata. Fala Pozdrav se najlepse
Автоматски споено мислење:

Денес ми е потпишан указ 136. Преку родител. Со среќа на сите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aleksandar za da ne nastane konflikt pomegju clenovite ve zamoluvam da ni ispratite screenshot so toa da za vi dademe dijagnoza na normalna lisnost koja ne gi stava site clenovi vo iskusenie
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.702
Поени од реакции
738
Neznam od koga sum bil na polozitelno, ednska proveriv i posle 2-3 nedeli pak i bese promeneto, samo znam deka e okolu noemvri. Za intervjuto imam pisano 20 pati deka mi e vo januar, 17ti potocno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Popoleka se budat bugarskite sluzbenici 6:16 kaj niv e mometalno priprema za NOVI ukazi vo ova leto gospodovo
Автоматски споено мислење:

15 min do 7 skroz budni nemozat da izdrzat
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Луѓе јас веќе цел месец се вртам во круг. Два термина пропуштив во Софија за подигање државјанство и сега ми викаат некаква молба да се подаде во амбасада во Скопје, а од амбасада тврдат дека од Софија по меил им ги испраќаат и нема никаква молба.
Веќе немам памет што да правам, никој не напишал во последниве 50 страни дали земал државјанство овде, ама гледам има прашања како моево.
Може да ми дадете број од некој саглам посредник што ви средил ваква работа или рекол може да се среди?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom