Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Ako Denes bide ....od tvoja USTA vi bozji usi ...doagam te zemam od doma I se pravime partal negde ;) ima skandali da Se desavaat ;)
Clenov sto pisa deka bratucet mu zemal znaci ima nesto kraj na noemvri samo neka pusti slika screenshoot da vidime dali e taka...
Автоматски споено мислење:

Ima denes ukaz 134 na bratuced polozitelno bese krajot noemvri ili prvite denovi od dekemvri ne e siguren
Dali ste vo moznost da pustite slika deka e tocna informacijava clenovite da bidat sigurni za mesec noemvri?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Clenov sto pisa deka bratucet mu zemal znaci ima nesto kraj na noemvri samo neka pusti slika screenshoot da vidime dali e taka...
Автоматски споено мислење:



Dali ste vo moznost da pustite slika deka e tocna informacijava clenovite da bidat sigurni za mesec noemvri?
Tocno se soglasuvam I Jas ....dajte barem provereni informacii....a ne Samo da Se prasuva ...Sekoja nova informacija e dobredojdena .....
Автоматски споено мислење:

Ima denes ukaz 134 na bratuced polozitelno bese krajot noemvri ili prvite denovi od dekemvri ne e siguren
Pusti Screenshot ako si vo moznost da vidime do kade sme cisto onaka.....
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Ako toj e od kraj noem.pocetok od dekemvri i e vo ukaz 134 a pred nego kolku sto znam imase ukaz 132 znaci cel noemvri e vo ukaz 133
Samo ne uste objaven ili clenovive nasi nemaat videno
Polozitelno sum od 6ti Noemvri. Seuste nema promena
 

Attachments

Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Само што прочитав на групата на ФБ, денес потпишан Указ 134. Интервју 25.05.2018
 

MaxiDj

Top-notch Сasual Dating - Verified Maidens
Член од
23 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
4
Здраво на сите,
бев отсутен некои 3 недели и гледам некои работи се промениле, но сакам да споделам и да прашам дали некој има слично искуство.
Пред неколку дена ми стигна одговор на емаил од Ludmila Stoyanova за подигнување на указот од амбасада (после скоро 30дена од првиот пратен емаил) :

Здравејте,

Молбата следва да б'де подадена лично и изпратена чрез КС Скопие-Република Северна Македонија, и да б'де приложено ксерокопие на личен документ.

Дирекција „Б'лгарско гражданство“

Министерство на правос'дието


Деновиве ќе одам во амбасада лично да ја предадам молбата и да видам што и како ќе биде.
Ако има некој слично искуство нека сподели, кое време е најдобро да се отиде и што треба да се носи освен молбата и копијата на пасош. Кога ќе се вратам од амбасада ќе споделам како сум поминал.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво на сите,
бев отсутен некои 3 недели и гледам некои работи се промениле, но сакам да споделам и да прашам дали некој има слично искуство.
Пред неколку дена ми стигна одговор на емаил од Ludmila Stoyanova за подигнување на указот од амбасада (после скоро 30дена од првиот пратен емаил) :

Здравејте,

Молбата следва да б'де подадена лично и изпратена чрез КС Скопие-Република Северна Македонија, и да б'де приложено ксерокопие на личен документ.

Дирекција „Б'лгарско гражданство“

Министерство на правос'дието


Деновиве ќе одам во амбасада лично да ја предадам молбата и да видам што и како ќе биде.
Ако има некој слично искуство нека сподели, кое време е најдобро да се отиде и што треба да се носи освен молбата и копијата на пасош. Кога ќе се вратам од амбасада ќе споделам како сум поминал.
Spored ova gotovo ke e isprakajne ukaz za tie preku Sofija sto se,znaci sega molba ke se podava vo ambasada i samo na tie so vrski ke im ja uvazuvaat,i pred ova se bunea sluzbenicite od ambasada sto im se zgolemuva rabotata nekolku pati a sega stom tie odlucuvaat se znae kako ke bide,ili debelo ke si potplatite ili nisto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom