Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Ne ja svakam poentata na kavgata koga site cekame isto Ukaz ni poveke ni pomalce,i ne zavisi od nas isti sektor vo min za pravda vo Bg gi objaviva site promeni...Vo petokot bese objaven ukazot vo 15 30 posto prethodno gi rabotea drugite statusi,ako e tocna informacija sto se siri deka do 336 ukazi ke odat znaci uste po 3 za nas 3 za stranci...ke go zavrsat maj i pocnat juni!
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Sea sfakam kako i e bilo na Alexija koga dojdea do nea i ja ripnaa pa ceka cel mesec potpis :)
Хахаххахаххахаххаххххха!!!!!
Ќе ти пишав вчера спаваш ли мирно, ама викам ае да не бидам малер.
Ќе биде друже кад тад, само белите влакна на косава нема да ми поцрнат пак! Хахаххаахахх
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Хахаххахаххахаххаххххха!!!!!
Ќе ти пишав вчера спаваш ли мирно, ама викам ае да не бидам малер.
Ќе биде друже кад тад, само белите влакна на косава нема да ми поцрнат пак! Хахаххаахахх
Moze da pocrnat..... :) so SYOS FARBA ZA KOSA..... :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
На молбата има правописна грешка,написано е испраштане, а треба да е изпраштане.
Все пак става дума за официален документ,писмо до минист'р:)
Автоматски споено мислење:

Баш малце треба да се поажурни. Ај види информирај се директно таму во амбасада како оди цела процедура, без рекла-казала муабети.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Нема промена ниту од задолжителна, се изначекавме
Автоматски споено мислење:

единствено хром има некои апдејти па сега образувана преписка излегува во црвена боја :)
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
A taj pa na grupat
Нема промена ниту од задолжителна, се изначекавме
Автоматски споено мислење:

единствено хром има некои апдејти па сега образувана преписка излегува во црвена боја :)
Da i kaj mene isto , a kaj nekoj ne otvara
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Нема промена ниту од задолжителна, се изначекавме
Автоматски споено мислење:

единствено хром има некои апдејти па сега образувана преписка излегува во црвена боја :)
Ne e samo zadolzitelna tuku i polozitelno izleguva so crvena boja
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Нема промена ниту од задолжителна, се изначекавме
Автоматски споено мислење:

единствено хром има некои апдејти па сега образувана преписка излегува во црвена боја :)
Denes imase promeni od zadolzitelna vo finalna do prepiska br.13349/2019
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
98
Decki koga ke ja pisam prepiskata mi iskaca direkt za zakazuvanje termin
Nekoj slicno iskustvo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom