Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
Imam dobieno ukaz megutoa ne sum zakazal termin bidejki neznam so e najpametno da zakazuvam za vo sofija esenta 2021 ili da odam preku ambasada
Kako bi bilo pobrgu
Sto predlagate ??
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
43
Дали има некој спремна молба средена како што треба да биде на бугарски правилно напишана, благодариме ? @Ikebobomam2018
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Дали има некој спремна молба средена како што треба да биде на бугарски правилно напишана, благодариме ? @Ikebobomam2018
прелистај неколку страници наназад ќе најдеш, но не си напишал за која молба мислиш?
Доколку отидеш на страна 367 членот @miskolo има ставено Молба за Указ каде да се испрати, и
на страна 403 членот @embolado има ставено како изгледа Молба за рег. постојана адреса.
 
Последно уредено:
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Дечки мала помош го заборавив user за проверување поточно последните три бројки, одамна не го пишував и ми се изгуби од телефонот. Мислев го имам запишано ама ете погрешно и сум го запишал некое чаре за ова??
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Дечки мала помош го заборавив user за проверување поточно последните три бројки, одамна не го пишував и ми се изгуби од телефонот. Мислев го имам запишано ама ете погрешно и сум го запишал некое чаре за ова??
Zbori so posresnikot mojot cuva kopija od site,ili pobarajsi go listot koga bese na intervju sto ti go dadoa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom