Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Dali na nekoj mu ima stignato pismo vo opstina so podignal ukaz vo Bitola i za kolku vreme otprilika mu ima stignato? Znam deka otprilika sega stiga za 3-4 meseci ama dali nekoj im so vekje mu stignalo?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
113
Поени од реакции
10
DECKI i jas imam ukaz fala vi na site za korisnite informacii presrekjna sum vi posakuvam site vie sto cekavte kako mene da se raduvate kako jas sega sto se raduvam !!
и јас имам но термин за подигање колку што видов најрано октомври 2021 има .
некој да сподели искуство дали иде побрзо да се подигне указот преку амбасадата во скопје или повеќе ќе чекаме каква е моментално ситуацијата инаку правев интервју во софија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom