Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Има промена кај мене от финална во положително.
Интервју 18.02.2019
Финална 10.08.2020
Доставени дополнителни документи во министерство 20.08.2020
Положително 11.12.2020 со срека на сите.
Cestitki kaj brat mi seuste nema promena 14.08.2020 e na finalna pa ocekuvam za brzo deka ke se smeni vo polozitelno
Автоматски споено мислење:

ХХ.08.2020 @deksamk - инт СОФ 19.02.2019
07.08.2020 @vacimance - инт СОФ 20.02.2019 - потврда
Dali imate promena vo polozitelno?
 
Член од
7 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
2
da ne si bil na intervju 2019 ?

ako e taka znaci Avgust go pocnale so finalna vo polozitelno :D:D:D

inaku sekoj so sreka si ceka, voglavno kako pisuva na prva strana tolku e, ako pisuva 7 znaci 7.
Intervjuto bese vo 2018, go ispustiv prvoto intervju vo 2017 i mi kazaa na 11.02.2018 pak za intervju ama toa ne go ispustiv
 
Член од
15 октомври 2019
Мислења
36
Поени од реакции
47
Zdravo decki. Ve molam dali ima nekoj primer da pokaze kako izgleda зајавлението за регистрација в Р Б'лгарија? Fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom