Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
730
Поени од реакции
493
Јас цел ден бев во конзулатот денес.
Телефоните ѕвонат ама никој не реагира.
Барај на мобилен не на фиксен. Иако не ти кренат одма тие ти се јавуваат.
Koj e brojot mobilen znaes?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
25
Поени од реакции
39
Здраво на сите. Сакам да прашам дали претставува проблем што немам поднесено декларација за престој во странство? Моментално студирам во Холандија али сум регистриран со место на живеење и во Македонија. На интервју бев во јуни 2019 и посредникот ме уверуваше дека нема потреба да пријавувам дека живеам во странство.
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Mislam deka ne e problem ama sea grazdanstvoto ke moze da si go naracas samo vo Makedonija da ti stigne, prasaj posrednikot ama mislam ne moze da se prati vo drzava kade nemas prestoj
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
8
Zdravo dali ima nekoj info kolku se ceka od slikanjeto vo konzulatot do dobivanje na pasosot.
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
32
Поени од реакции
17
некој неодамна отиде на интервју? Се прашувам колку помалку се случиле во 2020 година поради корона. Мојата апликација беше поднесена во август и само околу 5000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom