Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Тие што одите за БГ, каде правевте ковид тест?

Во Институт звонам веќе некое време, никој не крева или е зафатено. Ги важат ли од Авицена тестовите на граница?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Тие што одите за БГ, каде правевте ковид тест?

Во Институт звонам веќе некое време, никој не крева или е зафатено. Ги важат ли од Авицена тестовите на граница?
Директно таму ќе одиш во институтот, не креваат на телефон, исто и јас пробав, но кога отидов си почекав ред и се тестирав. Прашај сигурно дали се закажува, 1850 денара платив и не се закажуваше, на 19 Октомври тоа ти зборам.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Zdravo na site forumdzii!!!
Ovde mn.inf spodeliv I nauciv I taka poleka stignav do zemanje na ukaz blagodarenie na site vas!!!
Prasanjeto mi e sledno od kako ke se podigne drzavjansto posle kolku vreme pristignuva vo Bg.za EGN(maticen broj)
Vi blagodaram!!!
Imajte ubava den
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Директно таму ќе одиш во институтот, не креваат на телефон, исто и јас пробав, но кога отидов си почекав ред и се тестирав. Прашај сигурно дали се закажува, 1850 денара платив и не се закажуваше, на 19 Октомври тоа ти зборам.
Аууу, фала ти на инфово... сепак ќе закажеме со термин, не сме од Скопје, па да не биде за џабе патот.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo na site forumdzii!!!
Ovde mn.inf spodeliv I nauciv I taka poleka stignav do zemanje na ukaz blagodarenie na site vas!!!
Prasanjeto mi e sledno od kako ke se podigne drzavjansto posle kolku vreme pristignuva vo Bg.za EGN(maticen broj)
Vi blagodaram!!!
Imajte ubava den
Ako mislis na podignato drzavjanstvo preku ambasada,posle 2,5 do 3 meseci ostignuva vo Opshtina,a moze i poveke poradi guzvive so Korona.
 
Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Сигурен си дека на муслимани не даваат?
Сите што не се православни може до БГ државјанство само преку инвестиции
Автоматски споено мислење:

Тест пцр меѓународно признат
Биотек 2600
Систина2700
Јавно здравство 2500 цени од петокот
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Добро бе луѓе може некој да одговори како добивате документ за Бугарски произход БЕЗ старите да биле државјани на БГ?
Vo periodot od 1901va do 1918ta Bugarija bila skoro do Jonsko more. Znaci i dobar del od Albanija.
Site rodeni vo toj period tie gi smetaat za bugari (bidejkji toa togas bila Bugarija) a so samoto toa i site nivni potomci se bugari.
Mnogu e ednostavno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom