Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Deckoto.... A i @palekrstic imaat poseben pass i lozinka za sajtot na MP i so toa gledaat kolku ukazi ima, koj ukaz i kolku prepiski.... Me anderstenduvas neli? :)
Ај бе гњаватор доста :P:P:P:cool::cool::cool::cool:
Него пуцај дали звонуваш во општина веќе?
Те сакам :lut::pos:
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Deckoto.... A i @palekrstic imaat poseben pass i lozinka za sajtot na MP i so toa gledaat kolku ukazi ima, koj ukaz i kolku prepiski.... Me anderstenduvas neli? :)
@Alexija stvarno e taka :) samo moderstorite imaat uvid :)
Автоматски споено мислење:

Ај бе гњаватор доста :P:P:P:cool::cool::cool::cool:
Него пуцај дали звонуваш во општина веќе?
Те сакам :lut::pos:
Ne mi JAVI nikoj..... A zvonuvam :)
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Neznam ke kazat , a gledam ti si od 1 juni na polozitelno, srekna data moj rodenden , do nova godina ukaz i za tebe
Да те слушне дедо Боже. И јас мислам дека ќе биде во оваа година. Ауууу, како само го чекам моментот. :jeeee::jeeee::jeeee:
 
Член од
1 декември 2020
Мислења
36
Поени од реакции
125
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Vie shto veke ste go pominale ovaj chekor, mozhi da mi kazhite dali imam ushte mnogu da chekam?? Poshto posrednikot mi reche za nekolku dena ke ti potpishat ama ko sho gledam kako odi rabotata ne sum bash optimist..m?
Автоматски споено мислење:

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Vie shto veke ste go pominale ovaj chekor, mozhi da mi kazhite dali imam ushte mnogu da chekam?? Poshto posrednikot mi reche za nekolku dena ke ti potpishat ama ko sho gledam kako odi rabotata ne sum bash optimist..m?
Inache vaka mi se smena pred 3 nedeli
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Vie shto veke ste go pominale ovaj chekor, mozhi da mi kazhite dali imam ushte mnogu da chekam?? Poshto posrednikot mi reche za nekolku dena ke ti potpishat ama ko sho gledam kako odi rabotata ne sum bash optimist..m?
Автоматски споено мислење:


Inache vaka mi se smena pred 3 nedeli
8 meseci se ceka :) i rabotata odi brzo!
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

Vie shto veke ste go pominale ovaj chekor, mozhi da mi kazhite dali imam ushte mnogu da chekam?? Poshto posrednikot mi reche za nekolku dena ke ti potpishat ama ko sho gledam kako odi rabotata ne sum bash optimist..m?
Автоматски споено мислење:


Inache vaka mi se smena pred 3 nedeli
Со што документи си ?
 
Член од
1 декември 2020
Мислења
36
Поени од реакции
125
8 meseci se ceka :) i rabotata odi brzo!
Pa sho me lazhat deka za nekolku dena ke mi potpishat inache nanovo mi pobaraa dokumenti da pushtam od pochetok, gi pushtiv i duri posle 10 meseci mi se smena statutot deka prepiskata se razgleduva od soveta po grazdanstvo, ako tochno napishav, posle edna nedela mi se smena vaka deka e so polozhitelno stanovishte i deka chekam ukaz..znachi jas sega treba da dobijam ukaz pa duri posle da chekam za potpis?
Автоматски споено мислење:

Со што документи си ?
Posmrtnici od dedo i pradedo i izvodi..neznam dali tochno ti odgovoriv na prashanjeto, preku zdruzhenie odam inache, so posrednik
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Pa sho me lazhat deka za nekolku dena ke mi potpishat inache nanovo mi pobaraa dokumenti da pushtam od pochetok, gi pushtiv i duri posle 10 meseci mi se smena statutot deka prepiskata se razgleduva od soveta po grazdanstvo, ako tochno napishav, posle edna nedela mi se smena vaka deka e so polozhitelno stanovishte i deka chekam ukaz..znachi jas sega treba da dobijam ukaz pa duri posle da chekam za potpis?
Автоматски споено мислење:


Posmrtnici od dedo i pradedo i izvodi..neznam dali tochno ti odgovoriv na prashanjeto, preku zdruzhenie odam inache, so posrednik
Ti sega cekas potpis od viceprezidenta , nareden status posle 8 meseci ke znaes dali ke zemes drzavjanstvk ili ne , na 1 strana imas detalni informacii za statusite procitaj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom