Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Некој кој праќал преку ДХЛ молбата, ми вика адвокатката на конвертот адресата да биде напишана со латиница. Има врска или нема? Може и на Англиски или не?
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Дап, само молбата во два примерока е пратена, па го добив уверението преку конзулат.

All good.
Автоматски споено мислење:



И што побргу чистење од МК. :)
Blagodaram Drugar isto i ti sto poskoro Pasp vo Raka i Begalka od tuka
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Vo vcerasniot ukaz br.217/2020 bea vkluceni prepiski do 7713/2018 i prepiski br.16218/2020.
Cestitki za site koi dobija drzavjanstvo so ovoj ukaz!!!

Izvinete za docnata objava ,no nemozev porano da pisam:P

Mojata prepiska e okolu 17000 mozi da mi kazish uste kolku ukazi ima do mene 2 3 ili mozda pojke (sto se nadevam nema)
Mnogu blisku si,kaj i da e ako ne ovaa nedela ,drugata ke ti bide objaveno!!!
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
52
Поени од реакции
27
Здраво дечки,Живеам во Холандија моментално на црно сакам за Указот да поднесам молба да ми се испрати овде во амбасада дали гледаат во EU-бгабасада влез излез во пасош или само како евиденција го бараат ?
Уште нешто ако не може да се прати овде да пратам молба да ми го испратат во мк-ск бугамбасада дали би можело да биде проблем ако ми стигне за 2-3месеци а го подигнам тек јас во април-мај ?
поздрав се најдобро:)
И јас живеам во Холандија. Кога разговарав, тие на почетокот побараа моја дозвола за престој. Не знам за подигнување на декрет или нешто друго (само што го започнав процесот), но не би ризикувал.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232

Kajgana Shop

На врв Bottom