Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540

Указ и кај мене и кај брат ми. Документи преку родител. Поднесени 19.01.2017, финално од 11.2018. Потпис од 10.02.2019. Тоа е моето патување. Кој чекал ќе дочека. Прво големо благодарам до Пале и тој шо апдејтира листа Биго или Бибо ги мешам. Фала и на сите други со кои контактирав и се тешевме едни со други. Моја следна дестинација е Република Чешка, сите форумџии кои се тамо или ќе поминувате пишите ми во порака ќе се најдеме на еден кафе муабет. На сите кои чекате да дочекате. Како што кажав претходно кој чека ќе дочека. Фала на сите и сите кои чекаат нека им е со среќа што најбрзо да добиете.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cestitki od srce!!!!
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Ажурирана листа да видиме до каде сме ќе може да прикачите и честитки до сите за добиените укази
 

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
@palekrstic
Koja e procedurata za zemanje EGN i isprakjanje na udostoverenieto vo ambasadata vo Skopje? Posrednikov mi bara 500e samo zaradi zemanjeto. Prethodno mi ima zemeno okolu 700. Ova veke e krazba, navodno ako sum odel sam taka rizicno bilo, on preku raka imal nekoj i na nekolku im go odzemale drzavjanstvoto. Mislam deka ova e cista glupost? Kako moze nekoj da zeme drzavjanstvo na nekoj
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Следен датум за подигнување на удостоверение дури за точно една година иако пративме писмо со молба до МП за да се испрати до амбасада до Скопје сеуште не е сменето а и мислам дека преку мк пошта не стигнуваат писмата иако е препорачано така да ќе мора преку посредник да препорачате некој најдобар
@palekrstic
Автоматски споено мислење:

@palekrstic
Koja e procedurata za zemanje EGN i isprakjanje na udostoverenieto vo ambasadata vo Skopje? Posrednikov mi bara 500e samo zaradi zemanjeto. Prethodno mi ima zemeno okolu 700. Ova veke e krazba, navodno ako sum odel sam taka rizicno bilo, on preku raka imal nekoj i na nekolku im go odzemale drzavjanstvoto. Mislam deka ova e cista glupost? Kako moze nekoj da zeme drzavjanstvo na nekoj
Преку кој посредник ја водиш процедурата ?За колку временски период ти кажа дека ќе дојдеш до пасош
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
121
Поени од реакции
214
Следен датум за подигнување на удостоверение дури за точно една година иако пративме писмо со молба до МП за да се испрати до амбасада до Скопје сеуште не е сменето а и мислам дека преку мк пошта не стигнуваат писмата иако е препорачано така да ќе мора преку посредник да препорачате некој најдобар
@palekrstic
Автоматски споено мислење:


Преку кој посредник ја водиш процедурата ?За колку временски период ти кажа дека ќе дојдеш до пасош
Pred kolku vreme ja isprativte molbata po posta?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Mislam deka kasno ste ja pratile ne e stignata za 13 dena
На нивната web-страна пишува дека е стигната во наизменична пошта влез
Автоматски споено мислење:

Taja molba da jas ja prativ pred 20 dena,a sum so polozitelno 25 juni mora min 1 mesec lufta da e!
Јас сум на крај на јуни положително заедно со тебе мислам дека ќе треба и јас следниве денови да испратам молба
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
@Nikolablaaa совет дали да почекаме уште оваа недела или да одиме преку посредник
 

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Следен датум за подигнување на удостоверение дури за точно една година иако пративме писмо со молба до МП за да се испрати до амбасада до Скопје сеуште не е сменето а и мислам дека преку мк пошта не стигнуваат писмата иако е препорачано така да ќе мора преку посредник да препорачате некој најдобар
@palekrstic
Автоматски споено мислење:


Преку кој посредник ја водиш процедурата ?За колку временски период ти кажа дека ќе дојдеш до пасош
za 10 dena drzavjanstvo, potoa pasos ne znam. Begaj od nego tezok lopov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom