Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Jebes bugarski pasos za 5 god ke se otkazes

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2020
Мислења
215
Поени од реакции
366
I na sestra mi i se smeni od zadolzitelna vo "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство".
@Bibo
XX.4.2019 stoi vo tabelata na bibo kaj vas? Koj e denot vo april na intervjuto?, me interesira deka jas sum na 17.
Автоматски споено мислење:

XX.4.2019 stoi vo tabelata na bibo kaj vas? Koj e denot vo april na intervjuto?, me interesira deka jas sum na 17.
@ns2094 ?
Автоматски споено мислење:

Jebes bugarski pasos za 5 god ke se otkazes

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
?
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Здраво, дали некој знае кој има обврска да поднесе декларација за престој во странство? Бев на интервју во април 2019г. На овој блог видов дека сега треба и оваа декларација да се поднесе во министерство за правосудие, но не знам дали важи за сите или има некој датум од кој започнува обврската.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
39
Drustvo Eden sovet ili mislenje ke ve molam
Dobiv ukaz treba da go podignam od ambasada vo Skopje,no ja sum so rab vo Germanija znae nekoj da mi kase kako mozam da doznaam dali so sigurnost mi e vo ambasada stignato da zemam denovi od rab I da fakam let za mkd deka e cirkus so karantin
Vi blagodaram na site
 
Член од
6 април 2017
Мислења
323
Поени од реакции
444
Drustvo Eden sovet ili mislenje ke ve molam
Dobiv ukaz treba da go podignam od ambasada vo Skopje,no ja sum so rab vo Germanija znae nekoj da mi kase kako mozam da doznaam dali so sigurnost mi e vo ambasada stignato da zemam denovi od rab I da fakam let za mkd deka e cirkus so karantin
Vi blagodaram na site
javi im se na telefon prasaj gi!
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Drustvo Eden sovet ili mislenje ke ve molam
Dobiv ukaz treba da go podignam od ambasada vo Skopje,no ja sum so rab vo Germanija znae nekoj da mi kase kako mozam da doznaam dali so sigurnost mi e vo ambasada stignato da zemam denovi od rab I da fakam let za mkd deka e cirkus so karantin
Vi blagodaram na site
embassy.skopje@mfa.bg

consulate@bgemb.org.mk

secretary@bgemb.org.mk

Овде прашај, пушти меил, на сите три пробав јас, и ќе ти одговорат. Име презиме и дата на раѓање си напиши во меилот да те проверат и ќе ти кажат дали е стасан.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Im se cudam na lugeto sto dobile Ukaz,nejkat da dadat 250e da si platat posrednik da si go zemat ukazot da zemat maticen i da se slikaat za pasos,samo na Fb grupata po 10 pati na den isti prasanja kako da go zeeme pasosot pobrzo samo bez posrednik da platime :(
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Im se cudam na lugeto sto dobile Ukaz,nejkat da dadat 250e da si platat posrednik da si go zemat ukazot da zemat maticen i da se slikaat za pasos,samo na Fb grupata po 10 pati na den isti prasanja kako da go zeeme pasosot pobrzo samo bez posrednik da platime :(
За 250€ ти е чудно, а тука на форумов за 30€ (!!!) се имаме дискутирано со луѓе на долго и на широко (БККС потврдата)...
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
785
Поени од реакции
2.300
За 250€ ти е чудно, а тука на форумов за 30€ (!!!) се имаме дискутирано со луѓе на долго и на широко (БККС потврдата)...
Mojot posrednik mi kaza ubavo sega e 250e,koga ke se stopli mart koga ke nema policiski cas vo zapadna evropa ke ima navala za podiganje ukazi togas nema da bide 250e ke ripne od 350 do kaj 400 tarifata na posrednicite od podiganje na Ukaz do pasos na raka...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom