Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
Cestitki @RoWiGeN jas sum odma posle tebe, ke umram zimi se od vozbuda.
Kaj mene uste ne e smeneto.
fala bratu,ajde ke ti potpisat i tebe,ti drzam sreka :D
Автоматски споено мислење:

Cestitki brat se najubavo
fala brat
Автоматски споено мислење:

Честитки од срце!
fala od srce
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Moze @Bibo nov update so ukazov denesen...
Само еден член има добиено указ, нема многу промена на списокот:

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

ФЕВРУАРИ 2020

10.02.2020 @Půtîñöt
25.02.2020 @RoWiGeN [УКАЗ 208]
25.02.2020 @Bogev1986
25.02.2020 @Lela996
25.02.2020 @Tlo88
25.02.2020 @Imperatrica
25.02.2020 @Jane Stojev
27.02.2020 @Benithe1
27.02.2020 @Totorina
27.02.2020 @Skape
27.02.2020 @Golub 75
ХХ.02.2020 @emss - инт СКО 06.2018

Искрено, очекував овие што се на положително од 25.02. и 27.02. сите заедно во еден или два укази да ги опфатат, ме чуди што само еден е вклучен во актуелниов указ. Али кај и да следната недела ќе се расчистат и останатите.
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Само еден член има добиено указ, нема многу промена на списокот:

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

ФЕВРУАРИ 2020

10.02.2020 @Půtîñöt
25.02.2020 @RoWiGeN [УКАЗ 208]
25.02.2020 @Bogev1986
25.02.2020 @Lela996
25.02.2020 @Tlo88
25.02.2020 @Imperatrica
25.02.2020 @Jane Stojev
27.02.2020 @Benithe1
27.02.2020 @Totorina
27.02.2020 @Skape
27.02.2020 @Golub 75
ХХ.02.2020 @emss - инт СКО 06.2018

Искрено, очекував овие што се на положително од 25.02. и 27.02. сите заедно во еден или два укази да ги опфатат, ме чуди што само еден е вклучен во актуелниов указ. Али кај и да следната недела ќе се расчистат и останатите.
jas mislam ponedelnik ke go zavrsat februar do krajot na nedelata mart
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
25
Поени од реакции
46
Eve najnovo prijatel mi zazvone denes da me izvesti deka mu stignalo pismoto za mesec i 10 dena otprilika vo sofija preku ambasada vo skopje znaci bil oktomvri vo noemvri eve vcera zavrseno iako mu kazale nego okolu 2 meseci..
Mozhe malku da pojasnish koe pismo bilo prateno od ambasadata? Pismo za adresa i EGN (posle zemanje na Ukazot) ili nekakvo drugo pismo (primer od intervju)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom