Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Da li nekoj moze da mi kaze da li e kasno sega da nosam dopolnitelni dokumenti vo ministerstvo, za 3 meseca ke bidam na finalna( intervju kraj na juni 2019)
Za 15 dana planiram da gi odnesam dokumentite vo ministerstvoto?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
98
Decki mojot posrednik mi kaza za okolu 3 nedeli ke go izvadel drzavjanstvoto preku bitola
Jas sum so postapka preku sofija
Kako sto gledam na forumov kazuvaat deka do 2 meseci se cekalo
Mozno li e da se izvadi za 3 nedeli momentalno?
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
28
Kako znaes deka za tri meseci deka ke ai na finalna,moze uste utre de bides,bidejki veke edna godina i pet meseci si na zadolzitelna proverka ,mene posle godina i deset dena mi se smeni od zadolzitelna na finalen,no imas vreme stom ne si uste na finalna,bidejki koga ke se ameni moze samo dva meseci da cekas do nova promena,nosi sto pobrzo.
 
Член од
19 август 2020
Мислења
45
Поени од реакции
179
Da li nekoj moze da mi kaze da li e kasno sega da nosam dopolnitelni dokumenti vo ministerstvo, za 3 meseca ke bidam na finalna( intervju kraj na juni 2019)
Za 15 dana planiram da gi odnesam dokumentite vo ministerstvoto?
Не е, јас однесов на финална(3 недели пред положително) и добив потпис.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
495
Da li nekoj moze da mi kaze da li e kasno sega da nosam dopolnitelni dokumenti vo ministerstvo, za 3 meseca ke bidam na finalna( intervju kraj na juni 2019)
Za 15 dana planiram da gi odnesam dokumentite vo ministerstvoto?
Ne e kasno, ne cekaj do sledniot status najdobro e dodeka si na zadolzitelna da podneses dopolnitelni dokumneti ne cekaj finalna
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Kako znaes deka za tri meseci deka ke ai na finalna,moze uste utre de bides,bidejki veke edna godina i pet meseci si na zadolzitelna proverka ,mene posle godina i deset dena mi se smeni od zadolzitelna na finalen,no imas vreme stom ne si uste na finalna,bidejki koga ke se ameni moze samo dva meseci da cekas do nova promena,nosi sto pobrzo.
Mi nikoj ne znae tocno koga ke se smene statusot, ama kazuvat deka sega rabotat april 2019.i jas mislam deka najmalku uste 2 meseca ke cekam do finalna.
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2020
Мислења
22
Поени од реакции
12
Dali ima sansi finalna vo polozitelno da se premeni za 2 meseci i dali idat po Red ili nema vrska na koj kako ke mu se padne?
Генерално идат по ред. На претходната страна имаш листа на членови со датуми за сите фази. Пиши му на @Bibo датум кога си бил на интервју и датуми кога ти се сменил статусот и ќе можеш полесно да следиш до каде се со промени..
 
Член од
16 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
56
Здраво ве следам некое време па да ја напишам и јас мојата постапка.
Процедура започната во 2017 година со документи од прадедо и бугарскиот клуб во Струмица.
Интервју 07.11.2018 во Софија
Дополнителни документи доставени во ноември 2019
На финална од 11.03.2020
На положително од 09.06.2020
Може да ме ставите на списокот..Поздрав
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
119
Поени од реакции
161
Ne e kasno, ne cekaj do sledniot status najdobro e dodeka si na zadolzitelna da podneses dopolnitelni dokumneti ne cekaj finalna
А јас со документи од брат, коски ми се тресат, многу на форумот си зедоа без дополнителни документи, трпение само
 
Член од
11 март 2019
Мислења
21
Поени од реакции
26
Здраво
Од 5.06.2019 сум на задолжителна
Мислам дека е Многу време
1год и 5 месеци
Интервју во декември 2018,а происход 4.2019
Мислење ваше? Документи од прадедо и од здружението во Битола
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

И јас сум средина на мај интервју. Мислев дека до сега ќе се смени статус ама ептен успорија некако.

Нас нова година ќе не фати ко што тргнало :)
Другар јас бев на интервју декември 2018, а происход од април 2019, од 5.06 2019 сум на задолжителна
1 год. И 5 месеци и никако не се менува
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 274889
Автоматски споено мислење:

Sto znaci i sto posle ova da cekam
Или на дополнителна или потпис од вицепресидента
Се чека околу 4 месеци
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
44
Zdravo sreda vecer cetvrtok sabajle da ne odi nekoj privatno so kola i original PCr test za Sofija ???
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
40
А јас со документи од брат, коски ми се тресат, многу на форумот си зедоа без дополнителни документи, трпение само
Ако си со документи од брат треба ли дополнителни документи?
 
Член од
12 ноември 2020
Мислења
16
Поени од реакции
16
Здраво на сите, за другар прашувам државјанство земано од Битола на 19.08.2020 и доставени сликички, а на 26.08.2020 поднесено со улица и матичен број во Софија, БГ. Сеуште стои овој статус, дали некој знае од прилика кога би требало да оди на сликање?
Благодарам однапред.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom