Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 јули 2020
Мислења
132
Поени од реакции
192
Ako vlezes vo polozitelno 99% ke dobies Ukaz,sega e problemot finalen experski pregled tuka pregleduvaat dali si dala dop dokumenti i sve ostalo,sto porano gi pravea i na polozitelno ama od maj 2020 najak status i najak problem i finalen experski pregled vikam 99% posto su Bugari ni e nisto sigurno :) Gledas i sama kade odbivaat po pregled od komisija Eveti od vcera
eden clen
Прегледај го приврзокот 274012
od koga bil na finalna dan znaes ovoj ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Nekoj sto podignal drzvjanstvo vo Bitola pocetokot na 08 mesec...Dali e stignato pismoto.. adresa i maticen broj...3ipol meseci cekam seuste nema nisto o_O
Автоматски споено мислење:

Nekoj sto podignal drzvjanstvo vo Bitola pocetokot na 08 mesec...Dali e stignato pismoto.. adresa i maticen broj...3ipol meseci cekam seuste nema nisto o_O
 
Член од
11 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo :)

Dali nekoj chlen ima ist vakov problem?
Statusot pri proverka mi e sleden:
“Образувана преписка N:XXXX/2018/27.04.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 123 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.”

Otkako kje pritisnam na „Записване“, mi otvara prozorec so drugo ime i prezime. Poleto e zamrznato i ne mozham da go promenam imeto.
 
Член од
22 јуни 2020
Мислења
2
Поени од реакции
5
Decki zdravo, nov sum na forumot sakam da go dodadete tatko mi na spisok. Napraveno intervju na 23.05.2019. Status zadolzitelna proverka
Vi blagodaram

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
389
Поени од реакции
2.948
Zdravo :)

Dali nekoj chlen ima ist vakov problem?
Statusot pri proverka mi e sleden:
“Образувана преписка N:XXXX/2018/27.04.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 123 от 2020 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.”

Otkako kje pritisnam na „Записване“, mi otvara prozorec so drugo ime i prezime. Poleto e zamrznato i ne mozham da go promenam imeto.
имаш две полиња, првото поле e Молба вх.номер и ПИН ( доколку си бил интервју Софија тогаш го пополнуваш со бр. на молбата и пинот кој што ти е издаден) а доколку си имал интервју во конзулат/амбасада внесуваш во полето Преписка N:/година . Еве ти линк https://publicbg.mjs.bg/BgInfo/
 
Член од
11 ноември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
43
Како проверувате до која преписка се стигнати
Интервју 13.03.2019 на втор статус два месеци и повеке финален експертен преглед
Колку време се чека за промена
И за уште еден интервју 22.05.2018 сеуште задолжителна по колку време се чека
Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom