Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
24 август 2020
Мислења
54
Поени од реакции
102
Denes ima nekoi cudni promeni sabajlevo,ke vidime za 30 min shto ke bide.
Ima ukaz 210/2020 i 223/2020 so po 1 prepiska sega za sega za stranci,shto znaci spremajte se za Ukaziiii,vo najava!!!!!
Isto taka ima promeni od zadolzitelna vo finalna.
Ke pisam pak za promeni ;)
Pale, ke me ima li mene od zadolzitelna vo finalna... sto prognoziras? :) da pocnam da mantram :)
 
Член од
1 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
20
Овај одговор го добив за дипломата од средно.
Не знам зошто некој кажуваше еден месец??! o_O
Дали некој има инфо дали е иста постапката за диплома од факултет?
 
Член од
3 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
63
Член од
15 август 2013
Мислења
16
Поени од реакции
58
Процедура почната во јули 2017,јули 2018 интервју, положително од 30ти декември 2019,а сум со документи од сестра ми. Фала ви и со среќа на сите, да си добиете што поскоро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom