Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Указ 189 денеска
Интервју 23.07.2018
Положително 30.12.2019
Поздрав.
So sto dok si , cestitki
Автоматски споено мислење:

Decki so ukaz 189 sum opfaten i jas.
Da vi se pofalam. Postapka pocnata vo 2017
Inervju 1.13.2018
Polozitelno 30.12.2019
Ukaz 189. Srekja e, da si docekate site.
Vi posakuvam od srce. I da napomenam: ogromna blagodarnost do site sto se trudat i pridonesuvaat za ovoj forum i ovaa tema konkretno.
So sto dokumenti si pisi , cestitki
 
Член од
20 декември 2019
Мислења
47
Поени од реакции
114
Во колку дена промена на статусот од "Вашата преписка е вклјучена в указ" во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба" ? Кој знае?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
713
Поени од реакции
1.231
Во колку дена промена на статусот од "Вашата преписка е вклјучена в указ" во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба" ? Кој знае?
2-3 nedeli otkako CE go podignes udoatoverenieto...
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Во колку дена промена на статусот од "Вашата преписка е вклјучена в указ" во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба" ? Кој знае?
Нема потреба да чекаш да се смени, таму каде што си рекол да ти се испрати веќе ти е испратено, јави се прашај
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Во колку дена промена на статусот од "Вашата преписка е вклјучена в указ" во "Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба" ? Кој знае?
na prijatel posle 6 nedeli mu se smeni na bggr a go zema za dve nedeli vo skopje
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ova e veke preterizam cekanje za zadolzitelna... 7 meseci pred mene sto bile na intervju...veke do ukaz stignaa, jas ne mrdnav od ovaa zadolzitelna :(
Денес има конечно промени од задолжителна во финална.
Преписки околу 9820/2019 о 8590/2019
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.259
Поени од реакции
4.713
Финална во Положително до каде е ситуација?
Ќе го паузираат годинава? Мислам ред е, пошто стасани се до кај мене, или ќе се запали Правосудие или нешто друго ќе се деси... гледајте малер и учете :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom