Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
389
Поени од реакции
2.948
Но јас не ги знам тие податоци и најверојатно неможам да ги откријам кој му бил матичен број на прадедо ми и точните дати.
Дали ќе може како што кажа
NanaKiki32
да им кажам само име и презиме на прадедо па тие да го најдат?
треба само име и презиме и место на раѓање во матично да им дадеш.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Член од
14 септември 2019
Мислења
53
Поени од реакции
22
Zdravo na site
Ako meze edno info
Soprugata e na intervju naredna nedela
Dali pokraj site dokumenti treba da dostavi I vencanica so dokumentite?
Koga apliciravme taa bese mazena veke poz
Srednikot mi vika deka ako aplicirala so moeto prezime nemalo potreba da vadime vencanica
Info ako moze od nekoj
Fala vi Pozdrav :)
@palekrstic ke te zamolam za info
Fala
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
495
Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Автоматски споено мислење:

Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
784
Поени од реакции
2.300
Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Автоматски споено мислење:

Kako sto mi izgleda minatite 3-4 ukazi se za site samo za nas od MK ne se staveni sme na ignore za zal
Vcera ukazot bese za nas samo od forumot nemase luge so toj datum da potvrdat
Автоматски споено мислење:

Ke ve zamolam od forumov so polozitelno dekemvri 2019 da vidite dali ima izmeni Ukaz..
 
Последно уредено:
Член од
28 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
Koj broj na prepiska ste i od koga ste polozitelno ako moze da doznaeme?
Поднесување до МП (Софија) мај 2017 година
Интервју Софија јули 2018 година.
Финален септември 2019 година
Положително декември 2019 година
Указ од 22/10/2020
Преписка 117ХХ/2017
 

Kajgana Shop

На врв Bottom