Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Znam deka imase tuka napisano, no ne mozam da najdam. Potvrda od zdruzenieto vo Strumica kako se vadi i kade?
Jas sum vo finalna no sega po novo neli treba od 1918 g preku pradedo.
Kolku vreme se ceka koja e cenata?
Потврдата се вади од клубот кој се наоѓа на старата чаршија. Ако вадиш прв пат мислам дека беше 1800 денари, а ако веќе имаш еднаш само 600 денари се плаќа. Веднаш се издава, нема да чекаш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
21
Поени од реакции
48
Здраво луге кај мене промена после толку време бев на дополнителна и сега ми е сменет статусот само не знам што значи тој статус ако можете да ми објасните многу ви благодарам
zdravo kolku vreme bese na dopolnitelna od koga do koga pozz
 
Член од
5 октомври 2020
Мислења
6
Поени од реакции
3
Dali ke e problem ova
vo umrenica datum na ragjanje e (11.01.1942), a vo bugarsiot dokument(stara licna karta) 15.01.1942 a drugite podatoci ime prezime mesto na ragj se se sovpagja.

dokolku e problem dali ima moznost vo maticno da se sredi ili e nevozmozno, dali ima nekoj iskustvo?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
Дали од тука можам да извадам ?
Кои документи ми се потребни јас сум истиот @Miky1221
но од пц не можам да се најавам на акаунотот ?
Каде да ги доставам изводите од страна на мајка ми ... зш незнам посредникот колку пари ќе ми побара ќе ви кажам кога ке добијам инфо во вторник среда ...
 
Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Дали од тука можам да извадам ?
Кои документи ми се потребни јас сум истиот @Miky1221
но од пц не можам да се најавам на акаунотот ?
Каде да ги доставам изводите од страна на мајка ми ... зш незнам посредникот колку пари ќе ми побара ќе ви кажам кога ке добијам инфо во вторник среда ...
Не знам искрено. Јас сум од Струмица и директно од клубот ги вадев. Ако сакаш можам да ти дадам број од Лазар.
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.159
Поени од реакции
2.183
Ajde decki kazete so podignati drzavjanstva od pocetok na avgust vo Amabasada (Konzulat) dali vi ima stasano pismoto za adresna registracija ?
Se nadevam ke spodelite info
Jas vekje 3 i nesto meseci chekam. Drzavjanstvoto go podignav na pocetokot na juli od konzulat vo Bitola. Ima nekoj povekje informacii?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom