Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
787
Поени од реакции
2.312
Da ne bese na dopolnitelna?
Автоматски споено мислење:

Znaci sepak ima promeni vo statusite toa znaci deka ke ima i ukazii neka rabotat bitnooo ministerstvoto raboti samo napred
Pa mora da dojdat i ukazi finalna 2 pati se promeni,a ukaz ni 1 :)
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Државјанството во министерството за правосудие, одиш во терминот кој ти е закажан имаш 15 толеранција. 2 слики пасошки формат, потврдата со час кога имач закажано на емајл испечатена и си го подигаш одма.
Mislam na toa koga podnese da ti go ispratat vo ambasada kolku vreme cekase dodeka ti stigne od Sofia do Sk ii Bitola
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Od 9 drugari 6 mi se gore jas posleden ostanav ... Ajde ke pocekame uste malcee ke bide za sitee
Мала дигресија - како од 9, 6 се отселија а ти последен? Математикава нешто... :) :) :)

Се зезам. И ај нека има Указииии!
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
22
Ај нека има укази. Како што кажаја другите, сите се отселија. Цела моја фамилија е отселена, скоро сите пријатели мои или работат или студираат странство. По мојата струка нема работа, а магистратурата што ја сакам воопшто ја нема.

Дај израдвајте ме, и да не земам јас указ, барем да знам дека некој оттука зел. Се надаевам после 15:00 кога ќе провериме, ќе фрчат укази.

Ама немојте да очајувате, дотука кога сме стигнале нема откажување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom