Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 јули 2021
Мислења
37
Поени од реакции
31
Никој не пишува за судбината на оние кои се на дополнителна проверка, ниту пак пријавува кој е на овој статус и аплицирал во 2019/20. Дали има некој запознаен со проблемот?
 
Член од
14 мај 2023
Мислења
4
Поени од реакции
4
Zdravo decki aj pomognete ako mozete. Mene mi se spremni site dokumenti, samo sto trebalo nekoj star bugarski dokument, ne otidov na intervju vo Bitola zaradi toa. Citav tuka na forumot deka online moze da mu pobaras dokumenti vo bugarska arhiva. Dali ima nekoj iskustvo so ova? Sto tocno da mu pisam na bugarski ili na makedonski moze i dali vrakaat na email? Ako znaete drug nacin kako da dojdam do tie dokumenti (vencanica ili slicno) pisete mi.
Pozz
 
Член од
18 октомври 2020
Мислења
16
Поени од реакции
20
Никој не пишува за судбината на оние кои се на дополнителна проверка, ниту пак пријавува кој е на овој статус и аплицирал во 2019/20. Дали има некој запознаен со проблемот?
Jas bev na intervju 12.2019 primena molba 14.02.2020 isto i brat mi so krstenice od baba i dedo. Od 01.02.2023 do pred dve nedeli pisese izvadena e za dopolnitelna proverka. Sega jas sum vraten na finalna a drugata preliska uste e na dopolnitelna proverka
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
50
Поени од реакции
25
Jas bev na intervju 12.2019 primena molba 14.02.2020 isto i brat mi so krstenice od baba i dedo. Od 01.02.2023 do pred dve nedeli pisese izvadena e za dopolnitelna proverka. Sega jas sum vraten na finalna a drugata preliska uste e na dopolnitelna proverka
бевте дополнително со запирка или требаше да внесете повеќе конкретни документи?
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Еве уште еден доказ дека го добиваат само оние кои поднеле бугарски пасош на член на семејството. Се пријавив врз основа на извод од матичната книга на родените на мојата прабаба, на позитивен датум 24.01.2023 година. и секако бев прескокнат за указот како и сите луѓе со слични документи што е случај веќе неколку месеци.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom