Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 октомври 2005
Мислења
25
Поени од реакции
14
Да каже некој доколку знае при промена на пасош , а почната процедура со стар пасош дали треба новиот да се достави - ако треба дали може во амбасада или мора во Софија директно
 
Член од
3 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
69
Поени од реакции
65
здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
тоа значи дека функционираат исто како македонска администрација. прегледуваат документи како ке им дојде, нема ред таму. не се замарај ногу, проверувај си неделно, кат тад ке ти стигне и на тебе за дополнителни документи. и да имаш и да немаш исти курац ти е јбг, освен ако не си преку родител или брат/сестра
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
44
Поени од реакции
72
Sto denes sto dobivas so tie glupi odgovori jas prasav ubavo i korektno i mi odgovorija znam oti denes e sabota toa li sakas da kazes
Автоматски споено мислење:

здраво, може ли некој да ми помогне, мојот број е 56×× 2020 и статусот се уште не е променет и на еден мој пријател кој е околу 64×× 2020 година му кажаа за дополнителни документи, дали знае некој што значи тоа
Stom ne ti barat dopolnitelni dokumenti znaci ke premines na polozitelno
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
73
Поени од реакции
317
Sto denes sto dobivas so tie glupi odgovori jas prasav ubavo i korektno i mi odgovorija znam oti denes e sabota toa li sakas da kazes
Автоматски споено мислење:


Stom ne ti barat dopolnitelni dokumenti znaci ke premines na polozitelno
Кога објавував измени во преписки, Бугарите објавуваа дополнителна и во сабота, а тоа трае веќе неколку месеци. Неколку членови напишаа дека денеска добиле указ па без причина напагаш човек.
 
Член од
3 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Sto denes sto dobivas so tie glupi odgovori jas prasav ubavo i korektno i mi odgovorija znam oti denes e sabota toa li sakas da kazes
Автоматски споено мислење:


Stom ne ti barat dopolnitelni dokumenti znaci ke premines na polozitelno
ти благодарам брат
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
44
Поени од реакции
72
Кога објавував измени во преписки, Бугарите објавуваа дополнителна и во сабота, а тоа трае веќе неколку месеци. Неколку членови напишаа дека денеска добиле указ па без причина напагаш човек.
Ne napadnav nikoj jas samo prasav i dobiv odgovor od drugi luge a on ne dade nikakvo objasnenie samo pisal da denes i kako sto gledam nikogas ne bil od pomos na forumot i ne spodeluval informaci nitu pa e ojbavil deka ima dobijeno ukaz poz
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Да каже некој доколку знае при промена на пасош , а почната процедура со стар пасош дали треба новиот да се достави - ако треба дали може во амбасада или мора во Софија директно
Од амбасада ми кажаа мора софија, поради запазување на рок за дополнување документи.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.109
Поени од реакции
4.097
тоа значи дека функционираат исто како македонска администрација. прегледуваат документи како ке им дојде, нема ред таму. не се замарај ногу, проверувај си неделно, кат тад ке ти стигне и на тебе за дополнителни документи. и да имаш и да немаш исти курац ти е јбг, освен ако не си преку родител или брат/сестра
Дезинформации шириш, како и да имаш и да немаш исто ти е, не е точно, јас добив Указ пред 3 дена, мој другар исто, ако најдеш стар документ, 1000% посто ќе ти дадат.
 
Член од
17 февруари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
17
ZDRAVO VE MOLAM NEKOJ DA MI OBJASNI AKO ZNAE JAS I MAJKA MI PODNESOVMEE NA IST DATUM INTERVJU NA IST DATUM SO ISTI DOKUMENTI POTVRDI I DOKUMENTI OD SESTRA KAJ MENE SO BG PASOS CELO VREME VO ISTO VREME NII SE MENUVAA STATUSITE PRED NEKOLKU DENA OD FINALNA NI SSE SMENI VO ZADOLZITELNO MISLAM SEGA KAJ NEJA TERAT DOPOLNITELNI DOKUMENTI A KAJ MENE PAK SUM VRATEN NA FINALNA ... STO ZNACI TOA VE MOLAM AKO NEKOJ ZNAE DA MI ODGOVORI POZDRAV
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.109
Поени од реакции
4.097
ZDRAVO VE MOLAM NEKOJ DA MI OBJASNI AKO ZNAE JAS I MAJKA MI PODNESOVMEE NA IST DATUM INTERVJU NA IST DATUM SO ISTI DOKUMENTI POTVRDI I DOKUMENTI OD SESTRA KAJ MENE SO BG PASOS CELO VREME VO ISTO VREME NII SE MENUVAA STATUSITE PRED NEKOLKU DENA OD FINALNA NI SSE SMENI VO ZADOLZITELNO MISLAM SEGA KAJ NEJA TERAT DOPOLNITELNI DOKUMENTI A KAJ MENE PAK SUM VRATEN NA FINALNA ... STO ZNACI TOA VE MOLAM AKO NEKOJ ZNAE DA MI ODGOVORI POZDRAV
Nikoj nemoze da go znae ova, ostanuva da cekate i da vidite
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.050
Поени од реакции
3.891
*****Апдејт 26.03.2023*****

СПИСОК НА ПОЛОЖИТЕЛНО

СЕПТЕМВРИ 2022

27.09.2022 @Wolf5 - инт СОФ 02.07.2019 - потврда и изводи

ОКТОМВРИ 2022
12.10.2022 @Александар89СРБ - инт БЕО 07.2019
12.10.2022 @Boba Bo Bo - инт СОФ 31.07.2019
19.10.2022 @Ljupče Beograd - инт БЕО 24.04.2019 - воена книшка

НОЕМВРИ 2022
15.11.2022 @Ackoo85 - инт 20.08.2019
29.11.2022 @sofia123mi - процес на натурализација
29.11.2022 @Stefanson - инт 31.10.2019

ДЕКЕМВРИ 2022
14.12.2022 @Dragan24 - инт СОФ ХХ.08.2019 - преку брат
14.12.2022 @Stefandjordj - инт СОФ 21.10.2019
14.12.2022 @Comi_94 - инт БЕО ХХ.11.2019
14.12.2022 @Thetome88 - инт СОФ 19.11.2019 - сестра
XX.12.2022 @Sara_3456
20.12.2022 @tedi2022
[УКАЗ 20] 22.12.2022 сестра на @Lawyer2017 - инт СОФ 20.11.2019
[УКАЗ 20] 22.12.2022 @ViP2022 - инт СОФ ХХ.12.2019 - родител

ЈАНУАРИ 2023
17.01.2023 @Paola - инт СОФ 14.01.2020 - родител
24.01.2023 @Kocani@* - инт СОФ 23.01.2020 - преку брат
24.01.2023 @tecaizbeca - инт СОФ 16.01.2020
24.01.2023 @Stanipadni - инт СОФ 15.10.2019
24.01.2023 @impero123 - инт СОФ 18.02.2019

ФЕВРУАРИ 2023
01.02.2023 @goceff - инт СОФ 30.01.2020 - преку брат
01.02.2023 @Micheymouse - инт СОФ 11.12.2019
01.02.2023 сестра и на @Aneta_Metodija - задолж 10.01.2020 - инт СК ХХ.09.2019
01.02.2023 @saleelektrik - задол 11.02.2020 - инт НИШ 29.10.2019
01.02.2023 @Mizz11 - инт 2020
07.02.2023 @Peroronchino - инт СОФ 04.02.2020 - 2 родители
07.02.2023 @Bonaaa - инт СОФ 12.02.2020 - родител
21.02.2023 @Fredi1233 - инт СОФ 17.01.2020
21.02.2023 @bigtits - инт СОФ 02.03.2020

МАРТ 2023
07.03.2023 @beko_b - инт СОФ 26.09.2019
14.03.2023 @Inna123 - задолж 03.2020 - инт СК 02.2020
14.03.2023 @kire_kire - инт БТ ХХ.05.2020 - брат и потврда
14.03.2023 @bruno12345 - инт СК ХХ.02.2020 - родител
 

Kajgana Shop

На врв Bottom