Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27
Dechki zdravo!!!Dali ukazot mora lichno da se podigne od Bg ,ili moze nekoj drug da go zeme za mene ,primer so polnomoshtvo ili nekoja druga zaverka...
Thanks
 
Член од
2 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
42
Указ №9
основание: родител
  • Преписка: 24xxx/2019
  • Интервју: 22.10.2019
  • Зад'лжително с'гласуване: 06.12.2019
  • Положително: 29.11.2022
  • Указ №9: (подписан на 17.03.2023 г.)
So sreka na site , da ste zivi i zdravi...i site da docekate pasos vo raka.
 
Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27
Честитки на сите кои добија Указ деновиве! Кога пишувате податоци, добро би било да напишете и отприлика кој број сте на бројче за да имаме ориентација до каде се стигнати освен според датумот на положително.

Ви благодариме,
Со здравје да си ги користите пасошите во натамошниот живот.
Prepiska br 2317* /2019
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
92
Поени од реакции
458
Dechki zdravo!!!Dali ukazot mora lichno da se podigne od Bg ,ili moze nekoj drug da go zeme za mene ,primer so polnomoshtvo ili nekoja druga zaverka...
Thanks
Мора да одиш да се сликаш, полномошник за тебе не може да се слика.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
101
Поени од реакции
197
Почитувани,

ќе ве замолам дали знаете што означува овој статус?

Инаку процедурата е започната во 2018 година, 2020 година, Август - Корона интервју во Софија и до денеска немаше промена на статусот.

Со почит и имајте убав ден.
Указ №9
основание: родител
  • Преписка: 24xxx/2019
  • Интервју: 22.10.2019
  • Зад'лжително с'гласуване: 06.12.2019
  • Положително: 29.11.2022
  • Указ №9: (подписан на 17.03.2023 г.)
So sreka na site , da ste zivi i zdravi...i site da docekate pasos vo raka.
Srecno neka vi e na site sto ste vo Ukaz.
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
92
Поени од реакции
458
Jas kako shto znam slikanjeto e vo ambasada vo Skopje, ili sum greshka
Ако си имал/а интервју преку Амбасада, тогаш Указот ти стигнал во Амбасада. Можеш да се сликаш во Амбасада, а останатите работи во Софија да ги средува посредник. Но, доколку си имал/а интервју во Софија тогаш мораш да одиш лично во Софија.
Иначе процедурата за вадење на пасош во Софија е 2-3 работни дена, а преку Амбасада трае 3-4 месеци.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
24
Поени од реакции
24
jas kako so gledam deka site ke cekame po 3 do 4 godini dodeka dagi zemime pasosite dase nadaveme deka ke ode so pobrzo procedurata barem vija sistem ke ode pobrzo so sreca na site :)
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
94
Поени од реакции
172
Kako sto gledam 5 ukaza ima do sega,a malku luge se javija na forumov deka dobile potpis.Nemame veke uvid neznaeme sto se desava dali vo ovie ukazi se poveke ukrainci turci od kolku MK I SR.
Автоматски споено мислење:

Указ кај мајка ми ! Ај валда покрај мојот одказ ќе успеам преку мајка ми да аплицирам пак :)
Cestitki preku majka ti sigurno le dobies i ti.Vo koj ukaz e majka ti?
 
Член од
29 ноември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво, имав прашање
како функционира бројот на уредби на кои пишува декрет бр.9, разбрано, благодарам, позитивно на 20.12.2022, интервју 1.12.2019
 

Kajgana Shop

На врв Bottom