Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 октомври 2020
Мислења
14
Поени од реакции
65
Zdravo drustvo
Eve vaka pominaja 4,5 godini do UKAZ 8
01.10. 2018 dokumenti vo DABC pa apsenje i cekanje cela godina za proishod
14.10.2019 intervju Sofija ,pa godini so korona, karantini i tkn...
23.11.2022 Polozitelno
22.03.2023 UKAZ 8
So sreka na site , da ste zdravi i zivi ...I SITE DA DOCEKATE PASOS VO RAKA
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
94
Поени од реакции
174
Zdravo drustvo
Eve vaka pominaja 4,5 godini do UKAZ 8
01.10. 2018 dokumenti vo DABC pa apsenje i cekanje cela godina za proishod
14.10.2019 intervju Sofija ,pa godini so korona, karantini i tkn...
23.11.2022 Polozitelno
22.03.2023 UKAZ 8
So sreka na site , da ste zdravi i zivi ...I SITE DA DOCEKATE PASOS VO RAKA
Cestitki so sreka
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
530
Честитки на сите кои добија Указ деновиве! Кога пишувате податоци, добро би било да напишете и отприлика кој број сте на бројче за да имаме ориентација до каде се стигнати освен според датумот на положително.

Ви благодариме,
Со здравје да си ги користите пасошите во натамошниот живот.
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
14
Поени од реакции
65
Честитки на сите кои добија Указ деновиве! Кога пишувате податоци, добро би било да напишете и отприлика кој број сте на бројче за да имаме ориентација до каде се стигнати освен според датумот на положително.

Ви благодариме,
Со здравје да си ги користите пасошите во натамошниот живот.
Br na prepiska 2421x
 
Член од
4 март 2021
Мислења
27
Поени од реакции
60
Zdravo drustvo
Eve vaka pominaja 4,5 godini do UKAZ 8
01.10. 2018 dokumenti vo DABC pa apsenje i cekanje cela godina za proishod
14.10.2019 intervju Sofija ,pa godini so korona, karantini i tkn...
23.11.2022 Polozitelno
22.03.2023 UKAZ 8
So sreka na site , da ste zdravi i zivi ...I SITE DA DOCEKATE PASOS VO RAKA
Cestitki
 
Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27
Dechki zdravo!!!Dali ukazot mora lichno da se podigne od Bg ,ili moze nekoj drug da go zeme za mene ,primer so polnomoshtvo ili nekoja druga zaverka...
Thanks
 
Член од
2 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
42
Указ №9
основание: родител
  • Преписка: 24xxx/2019
  • Интервју: 22.10.2019
  • Зад'лжително с'гласуване: 06.12.2019
  • Положително: 29.11.2022
  • Указ №9: (подписан на 17.03.2023 г.)
So sreka na site , da ste zivi i zdravi...i site da docekate pasos vo raka.
 
Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27
Честитки на сите кои добија Указ деновиве! Кога пишувате податоци, добро би било да напишете и отприлика кој број сте на бројче за да имаме ориентација до каде се стигнати освен според датумот на положително.

Ви благодариме,
Со здравје да си ги користите пасошите во натамошниот живот.
Prepiska br 2317* /2019
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
530
Dechki zdravo!!!Dali ukazot mora lichno da se podigne od Bg ,ili moze nekoj drug da go zeme za mene ,primer so polnomoshtvo ili nekoja druga zaverka...
Thanks
Мора да одиш да се сликаш, полномошник за тебе не може да се слика.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom