Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 јули 2022
Мислења
46
Поени од реакции
62
Da li vam je bio status od pre onaj da su poslati dokumenti za ukaz pa vam se promenilo od danas na ukaz?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Da li vam je bio status od pre onaj da su poslati dokumenti za ukaz pa vam se promenilo od danas na ukaz?
Буквално кај СИТЕ се смени статусот положително во тој нов статус, нема никакво значење.
 
Последно уредено:
Член од
18 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
3
Друштво здраво!
Ќе аплицирам за БГ државјанство преку Амбасадата во Скопје , сама.
Во потребни документи пишува дека ми требаат :

1.Изводи. Дали може извод на умрени наместо родени , и дали треба да се нови или не е важно?


2.Стои дека ми треба:
*Уверение за криминално досие од суд (знам каде се вади).
и
*Уверение за криминалистичка евиденција од МВР (овој незнам од каде се вади и како?)

3.И стои дека ми треба:
Препис од акт за граждански брак или развод ,само за мажени или разведени жени (мене ќе ми треба за разведени, и тој незнам каде да го извадам. Дали е пресудата за развод можда?)
 
Член од
25 јуни 2021
Мислења
145
Поени од реакции
300
Ukaz! Polozitelno Noemvri! Intervju 19.09.2019!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Srecno
Автоматски споено мислење:

Буквално кај СИТЕ се смени статусот положително во тој нов статус, нема никакво значење.
A dali kaj nekoj od onie sto bevme na finalna, pa ne vratija na obrazuvana prepiska, ima promena, dali e nekoj vraten na finalna ili drug status?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
A dali kaj nekoj od onie sto bevme na finalna, pa ne vratija na obrazuvana prepiska, ima promena, dali e nekoj vraten na finalna ili drug status?
Само тие што се следни на ред останаа/ги вратија на финална, останатите останаа на образувана преписка.
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
Srecno
Автоматски споено мислење:


A dali kaj nekoj od onie sto bevme na finalna, pa ne vratija na obrazuvana prepiska, ima promena, dali e nekoj vraten na finalna ili drug status?
ne, i jas bev skoro 2 god na finalna i sega sum na obrazuvana prepiska, uste ne e vraten statusot na finalna, bi trbalo da se vratit kaj i da e.
 
Член од
30 октомври 2019
Мислења
14
Поени од реакции
27

Kajgana Shop

На врв Bottom