Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
18 февруари 2022
Мислења
24
Поени од реакции
53
Decki Sto cudo e ova Dali nekoj znae
Popisna lista na seloto/ gradot koja ja vrsel najcesto svesteno lice od mestoto , vo koja se zapishani celi familii kako bugari. Nekoi dobrovolno nekoi prisilno.
Vo nea pishuva tatko majka deca, godini, pismenost, i site vakvi knigi stojat vo arhivot vo sofija.
Za 200 denari dobivas zaveren primerok od arhivot dokolku gi najdes predcite.
Jas so vakvo pominav na intervju mart2022 i sega sum na finalna
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
828
Поени од реакции
1.295
Дали знае некој кој е фондот за воени лица во Втората Светска војна архивот? Период 1910-1945/47 сè до формирањето на Југославија.
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Na finalna sum od 17 Maj 2022 kolku vreme se ceka da se promeni vo sleden status inace sum so star dokument svidetelstvo od dedo pozdrav
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
35
Поени од реакции
57
Zdravo
Kako moze da proveram do koe brojce se stignati so proverka ?
Poddadeno po konzulski pat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Делот за проверка на молби по конзулски пат на страната го нема. Што се случува?
 
Член од
8 мај 2014
Мислења
19
Поени од реакции
4
Почитувани,

дали знаете што означува овој статус?

Ви благодарам,
Поздрав.
 

Attachments

Член од
4 јануари 2019
Мислења
108
Поени од реакции
531
Дали тие што се на нередовна имаат ист статус? Или ваков статус имаат само неразгледаните преписки и оние кои се на положително?

Ајде помош давајте информации
 
Член од
6 октомври 2020
Мислења
81
Поени од реакции
448
Страната нешто променета нема за преку конзулат да се проверуваат преписки .. тргнато е
 
Член од
22 октомври 2021
Мислења
113
Поени од реакции
447
Имаат некој проблем со системот. Јас сум положително и сега пишува статус како и останатите. И кога ќе се отвори веб-страницата за проверка на статусот, нема поле за проверка преку конзулатот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom