Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 октомври 2017
Мислења
24
Поени од реакции
38
Колко често се актуализира този фајл? Благодарја!
Колко често се актуализира този фајл? Благодарја!
Колко често се актуализира този фајл? Благодарја!
Колко често се актуализира този фајл? Благодарја!
Vi blagodaram za opshirniot fajl. Definitivno ste zavrsile odlicna rabota.
2727*/2019, Majka mi i sestra mi se seuste na finalna. Po se izgleda za Ukaz duri po 2 god.
 
Член од
19 октомври 2017
Мислења
24
Поени од реакции
38
Кој датум биле на интервју (и каде во Софија или во Скопје/Битола)?
10.01.2020 Podnesena datoteka, prv status, na ist datum e i za dvete. Dvete bea na intervju vo Skopje, noemvri 2019.
Jas i soprugot veke dobivme Ukaz, oni podnesoa edna godina po nas, bidejki taka im zakazaa intervju.
Seuste cekame za niv.
2726*/2019, za sestra mi,
2727*/2019, za majka mi.
Vi blagodaram za temava, ima informacii za cela procedura, samo treba da se pobara i da se procita.
Site podnesovme dok. so isto prezime nanazad (majka, dedo, pradeno)kako primer.
Se e dobro, koga ke se zavrsi dobro.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
10.01.2020 Podnesena datoteka, prv status, na ist datum e i za dvete. Dvete bea na intervju vo Skopje, noemvri 2019.
Jas i soprugot veke dobivme Ukaz, oni podnesoa edna godina po nas, bidejki taka im zakazaa intervju.
Seuste cekame za niv.
2726*/2019, za sestra mi,
2727*/2019, za majka mi.
Vi blagodaram za temava, ima informacii za cela procedura, samo treba da se pobara i da se procita.
Site podnesovme dok. so isto prezime nanazad (majka, dedo, pradeno)kako primer.
Se e dobro, koga ke se zavrsi dobro.
Не се секирајте, ќе добијат и они. Вие сте апла цела фамилија бугари па нема да ги одбијат нив сигурно, ептен сте со бугарски корења сите.
 
Член од
19 октомври 2017
Мислења
24
Поени од реакции
38
Не се секирајте, ќе добијат и они. Вие сте апла цела фамилија бугари па нема да ги одбијат нив сигурно, ептен сте со бугарски корења сите.
Ne bese lesno da se najdat izvodi, ama uspeavme. Ne znam zosto, ama dosta od niv i imaa smeneto prezime. Kaj soprugot, imase slucaj da sinot go ima zemeno imeto od tatkoto kako prezime i taka ostanalo ponatamu. Mi objasnija deka taka pravele vo BG i vo red bilo.
Sovet, ako nekoj vadi dokumenti, obavezno kafe, blago i sok.
 
Член од
25 мај 2017
Мислења
22
Поени од реакции
48
Zdravo. Status Finalna postapka. Izlezeno brojce na 11.11.2020 godina. Znaete do kade bi trebalo da e mojata prepiska. Broj 913./2020. Vi blagodaram
 
Член од
30 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
29
Дали е возможно да се доставени дополнителни документи од пред 2 недели и статусот се уште не е променет?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Дали е возможно да се доставени дополнителни документи од пред 2 недели и статусот се уште не е променет?
Не, ако си ги доставила преку посредник тогаш рачунај дека не ги предал
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Преку посредник
Ако тврди дека ги доставил, речи му да ти го покаже картончето што го даваат како потврда по доставување на дополнителни документи.
 
Член од
21 септември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
29
Postovani...obzirom da su se ubrzali sa radom, ima li neko misljenje koliko sada traju statusi poput mog:
  • По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
40
Поени од реакции
27
Ovie prepiski so promena od 29.11.2022 na polozitelno,3 strani unazad na forumov, site od 2019, a gi ima mnogu,edna od 2020 i eden otkaz,site imale star dokument sto preminale na polozitelno,osven tie preku brat sestra,ili majka tatko
 
Член од
30 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
29
Ако тврди дека ги доставил, речи му да ти го покаже картончето што го даваат како потврда по доставување на дополнителни документи.
Фала
Автоматски споено мислење:

Многу чудно ми беше,сега сум барем сигурна дека лажит
 

Kajgana Shop

На врв Bottom