Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
63
Здраво на сите ,
Имам едно прашање. Бев на интервју фебруари 2016 (18223/2016), во Јули 2018 ми се смена статус на дополнителна па сега почетоков на Септември во “По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.”.
Дали знае некој уште колку би чекал ?
Ви благодарам
Procitaj ovde, ke znaes i za slednite statusi
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.539
Член од
5 февруари 2020
Мислења
69
Поени од реакции
175
Side note: едина занимација во текот на сите овие денови ми е форумов, во смисла на поддршки, бодрења, исчекувања, планови, совети, позитивна енергија. :)
Jas ko retardiran cel den sum na forumov, ke me izbrkaat od rabota mi se cudat site zoso cel den mi e otvorena stranava :D
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Jas sum poblisku od tebe, februari 2020 i znam deka sum daleku uste ama pak visam ko majmun :D
Сега мислите дека сте далеку, поради многуте месеци паузи. Ако продолжат со укази како до сега, многу брзо ќе ве стигне среќа :)
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
69
Поени од реакции
175
Сега мислите дека сте далеку, поради многуте месеци паузи. Ако продолжат со укази како до сега, многу брзо ќе ве стигне среќа :)
Aj prvo tebe neka te stigne, ova so ti se slucuva na tebe e klasicno maltretiranje :D
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
101
Поени од реакции
355
Денес осеќам дека ќе фрчат укази и положителни преписки. Си се одморија, се се прошетаја за неработниот ден па сега ќе се разработат
Истово сабајле го реков и ја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom