Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ima kako nemalo,na primer ete pobolni vo umot se tie makedonci sto glasaat za SDS na celo so kriminalec Zaev snimen kako bara mito,ja rasprodava i posiptaruva Makedonija i duri ke subvencionira vrabotuvajne na albanci so sto makedoncite ke se diskriminirani ke gubat rabota i ke se pisat bugari za da se iselat od ovde za da najdat normalna rabota i zivot vo tugina, more super si se bugarite nas nesto ni fali.
Не додржа срце јуначко да не вмеша политики.
Автоматски споено мислење:

Ne mi e jasno ZASTO se ceka tolku mnogu za podiganje ukaz? Treba samo da isprintaat na A4 format veke donesena odluka..
Баш. Принт на еден А4 документ.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Ќе се вмешам во темата интервалот на менување статуси. Кај мене беше така, со документи сум од родител знаете. После 19 месеци ми се промени во финална, ама за среќа, чекав многу малку за промена во положително. Цели 2 месеци и 15 дена. И сега што? 9 месеци указ чекам. Затоа ви велам, во многу случаеви, секоја преписка си е со различен начин на менување статуси. Не очајувајте, бидете среќни што сте со сигурни документи.
@barselona123 @Blgarceto , Ви го посветувам постот знаете дека Ве сакам. Ќе биде само трпение и не се замарајте. Ти барса кај и да е во положително ќе идеш, после за указ ќе си понетрпелив хаха. А ти б'лгарче, ти ќе си како мене. Лека вечер
 
Член од
17 септември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
4
Здраво,
Дали постои начин тој ЕГН да се добие по брза постапка .. од неколку саати а без посредник?
И ако не постои, дали може да ми даде некој телефон на посредник кој може да ми помогне да во ист ден аплицирам за ЕГН и го добијам, за да аплицирам за пасош?
фала многу.
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
155
Поени од реакции
283
Ne mi e jasno ZASTO se ceka tolku mnogu za podiganje ukaz? Treba samo da isprintaat na A4 format veke donesena odluka..
Dnevno imat ne znam okolu 40 termini na razmak od 15min. E sega problem nastana koga gi zatvorija granicite mart/april tie sto imaa za zemanje togas im propadnaa i prezakazhuvaa i taka nastana mislam taa zbrka okolu podiganjeto
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
654
Поени од реакции
1.297
Здраво,
Дали постои начин тој ЕГН да се добие по брза постапка .. од неколку саати а без посредник?
И ако не постои, дали може да ми даде некој телефон на посредник кој може да ми помогне да во ист ден аплицирам за ЕГН и го добијам, за да аплицирам за пасош?
фала многу.
Го имам истото прашање, државјанството го подигнав на 02.07.2020 и чекам повеќе од 2 месеци за адреса и ЕГН. Дали навистина толку трај или ме шета посредникот по тавани?
 
Член од
3 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
63
Dnevno imat ne znam okolu 40 termini na razmak od 15min. E sega problem nastana koga gi zatvorija granicite mart/april tie sto imaa za zemanje togas im propadnaa i prezakazhuvaa i taka nastana mislam taa zbrka okolu podiganjeto
Nema nikakov izgovor imaat printanje na edna strana a treba samo da promenat ime i prezime na kandidatite. Toa e 2 min po kandidat, denes da bi dobil ukaz za da go podignam ke mi trebaat 9 meseci..sramota
 
Член од
16 март 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Го имам истото прашање, државјанството го подигнав на 02.07.2020 и чекам повеќе од 2 месеци за адреса и ЕГН. Дали навистина толку трај или ме шета посредникот по тавани?
Ja sam podigao ukaz maltene istog dana kada i ti, i EGN mi je bio gotov za nekoliko radnih dana, sve sam sam radio.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Член од
11 март 2019
Мислења
21
Поени од реакции
50
Svarno ne mi e jasno jas sum 20.05.2020 na finalna i uste nemam promena .... Znaci nenormalna rabota ova ispadna tie sto se preku konzulat i preku roditel pobrzo da se menjavaat a bese obratno
I mene ne mi e jasno jas sum 92/2019 prepiska sum od 03.01.2019 intervju nekade od april smeneto vo finalna a seuste nemam promena vo polozitelno
Dali mozebi sum odbien? So dokumenti preku roditel
 

Kajgana Shop

На врв Bottom