Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
3.894
Поздрав девојки и дечки :D :pijani:

Овие се преписките вклучени во вчерашниот указ 221:
УКАЗ 221

Дата на потпис
17.12.2021
Објавен на 30.12.2021

11575/2019 Рус/Укр/Мол
11582/2019 Рус/Укр/Мол
11584/2019 Рус/Укр/Мол
11588/2019 Рус/Укр/Мол
11589/2019 Рус/Укр/Мол
11617/2019 Рус/Укр/Мол
11626/2019 Рус/Укр/Мол
11630/2019 Рус/Укр/Мол
11632/2019 Рус/Укр/Мол
11633/2019 Македонија
11636/2019 Рус/Укр/Мол
11642/2019 Рус/Укр/Мол
11644/2019 Рус/Укр/Мол
11679/2019 Македонија
11702/2019 Македонија
11704/2019 Македонија
11705/2019 Македонија
11712/2019 Македонија
11718/2019 Македонија
11724/2019 Македонија
11725/2019 Македонија
11726/2019 Македонија
11729/2019 Македонија
11734/2019 Македонија
11736/2019 Македонија
11738/2019 Македонија


2935/2020 Данска

Честитки на сите што добија укази овие денови и оваа година и Ви посакувам среќни празници и ептен подобра нова 2022:backa::цицки::jeeee::anco::pijanco:

Еве еден последен апдејт за оваа година табелата и преписки од вчера што беа вклучени во указ.

и едно чочеченце за расположение:D:pijani:


Среќно и се најдобро!!!!

Ваш Алтаир:anco:
Бујрум....
 

Attachments

Последно уредено:

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Има Американски колеж/Даскало во Пиринска...
Бг паспорт и работа в Канада или САД.
С Мијалче от штип сме в Канада... ајде
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
81
Поени од реакции
25
Здраво
дали некој знае дали е можно да се замине во ЕУ во ситуација кога мајката има бугарски пасош, (таткото нема), детето е малолетно, во случајов таткото останува во мк, само мајката сака да замине во ЕУ со малолетното дете.
Другото прашање ми е дали може со полномошно од таткото да се стави детето на бг пасошот на мајката односно без присуство на таткото?
 
Член од
2 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo da prasam dali nekoj otprilika ima informacija uste kolku bi trebalo da se ceka? momentalno sum na status finalna, intervju 10ti mesec 2020godina, pozzzz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
здраво дечки извинете ако може прашање за мои роднни кој ваѓаат пасоси преку конзулатот во Битола како се менуваат статусите моментално пишува "приета молба" колку време стои овој статус и кој е следен благодарам однапред и поздрав до вас
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.887
Поени од реакции
3.255
здраво дечки извинете ако може прашање за мои роднни кој ваѓаат пасоси преку конзулатот во Битола како се менуваат статусите моментално пишува "приета молба" колку време стои овој статус и кој е следен благодарам однапред и поздрав до вас
На првата страна од темава имаш линк каде сето тоа е детално објаснето и пишува колку долго трае секој статус во моментов.
 
Член од
15 декември 2021
Мислења
10
Поени од реакции
13
Srekna Nova 2022. site pasos vo raka . Imali nekoe info nekoj koga konecno ke preraboti sovetot . Po sto moja prijatelka e veke skoro 13 meseci finalna int maj . srekni praznici

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.887
Поени од реакции
3.255
Srekna Nova 2022. site pasos vo raka . Imali nekoe info nekoj koga konecno ke preraboti sovetot . Po sto moja prijatelka e veke skoro 13 meseci finalna int maj . srekni praznici

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Се очекува и се надеваме дека овој месец конечно ќе продолжат со работа, но никој не може со сигурно да каже. Никаде нема да излезе инфо или најава "од следната недела почнуваме со промени од финална".
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
16
Prvo srekna nova 2022 godina na site. Da prasam dali ima na nekoj na koj mu e pobarano dopolniyelni dokumenti na koj mu e izminat rokot za dostavuvanje a mu se e smenil statisot. Mene usye stoe dopolniyelma niti odbieno nitu pisteno. Do koga vaka?
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Среќна Нова Година на сите
Да прашам дали некој случајно утре планира да оди за Софија, да делиме пат. треба да одам да се сликам за пасош и лична карта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom