Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Stoichkov

Царево Село/Делчево
Член од
9 февруари 2010
Мислења
204
Поени од реакции
60
Има Американски колеж/Даскало во Пиринска...
Бг паспорт и работа в Канада или САД.
С Мијалче от штип сме в Канада... ајде
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
110
Поени од реакции
32
Здраво
дали некој знае дали е можно да се замине во ЕУ во ситуација кога мајката има бугарски пасош, (таткото нема), детето е малолетно, во случајов таткото останува во мк, само мајката сака да замине во ЕУ со малолетното дете.
Другото прашање ми е дали може со полномошно од таткото да се стави детето на бг пасошот на мајката односно без присуство на таткото?
 
Член од
2 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo da prasam dali nekoj otprilika ima informacija uste kolku bi trebalo da se ceka? momentalno sum na status finalna, intervju 10ti mesec 2020godina, pozzzz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
здраво дечки извинете ако може прашање за мои роднни кој ваѓаат пасоси преку конзулатот во Битола како се менуваат статусите моментално пишува "приета молба" колку време стои овој статус и кој е следен благодарам однапред и поздрав до вас
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
здраво дечки извинете ако може прашање за мои роднни кој ваѓаат пасоси преку конзулатот во Битола како се менуваат статусите моментално пишува "приета молба" колку време стои овој статус и кој е следен благодарам однапред и поздрав до вас
На првата страна од темава имаш линк каде сето тоа е детално објаснето и пишува колку долго трае секој статус во моментов.
 
Член од
15 декември 2021
Мислења
10
Поени од реакции
13
Srekna Nova 2022. site pasos vo raka . Imali nekoe info nekoj koga konecno ke preraboti sovetot . Po sto moja prijatelka e veke skoro 13 meseci finalna int maj . srekni praznici

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.115
Поени од реакции
3.974
Srekna Nova 2022. site pasos vo raka . Imali nekoe info nekoj koga konecno ke preraboti sovetot . Po sto moja prijatelka e veke skoro 13 meseci finalna int maj . srekni praznici

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Се очекува и се надеваме дека овој месец конечно ќе продолжат со работа, но никој не може со сигурно да каже. Никаде нема да излезе инфо или најава "од следната недела почнуваме со промени од финална".
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
21
Prvo srekna nova 2022 godina na site. Da prasam dali ima na nekoj na koj mu e pobarano dopolniyelni dokumenti na koj mu e izminat rokot za dostavuvanje a mu se e smenil statisot. Mene usye stoe dopolniyelma niti odbieno nitu pisteno. Do koga vaka?
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Среќна Нова Година на сите
Да прашам дали некој случајно утре планира да оди за Софија, да делиме пат. треба да одам да се сликам за пасош и лична карта
 
Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Дечки кога закажувате термин за подигање указ кога ви стига емаил? Јас закажав вчера за 6ти, но уште немам добиено емаил за потврда на терминот.
 
Член од
3 април 2019
Мислења
19
Поени од реакции
15
Дечки кога закажувате термин за подигање указ кога ви стига емаил? Јас закажав вчера за 6ти, но уште немам добиено емаил за потврда на терминот.
kaj mene stasa nesto vakvo ne sum siguren dali e ova toa sto treba da go stampam.
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom