Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 април 2019
Мислења
19
Поени од реакции
15
Здраво на сите. Знаете ли некој во Софија што преведува и легализира поевтино. Altair75 кажа за некој ризов во Петрич кој наплатува по 20 лева по извод ама отвара во 9 часот не ми одговара да одам преку Петрич. Барав по Софија на интернет, ми викаат дупло 300 лева за 6 изводи и 2 венчаници.Испаѓа по 37.5 лева.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
696
Поени од реакции
3.894
Здраво на сите. Знаете ли некој во Софија што преведува и легализира поевтино. Altair75 кажа за некој ризов во Петрич кој наплатува по 20 лева по извод ама отвара во 9 часот не ми одговара да одам преку Петрич. Барав по Софија на интернет, ми викаат дупло 300 лева за 6 изводи и 2 венчаници.Испаѓа по 37.5 лева.
Болгарское гражданство - Гражданство Болгарии
+359 87 867 0732
Пробај овде, мислам дека се овие. Во Хотел Рила на 2 спрат имаат канцеларија, 30 лева за веднаш, 30 мин/1 час, 20 лева земат ако и пуштеш нрколку дена порано, па кога идеш да ги земеш. Јави се, прашај, договори се...имаш и пуно други низ Софија, побарај назад во коментари или барај на гугл.
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
16
Здраво на сите. Знаете ли некој во Софија што преведува и легализира поевтино. Altair75 кажа за некој ризов во Петрич кој наплатува по 20 лева по извод ама отвара во 9 часот не ми одговара да одам преку Петрич. Барав по Софија на интернет, ми викаат дупло 300 лева за 6 изводи и 2 венчаници.Испаѓа по 37.5 лева.
Можеби најевтини преводи, последен пат кога преведував (месец март) беше 11лева од страна, ама можно е да има измени
 
Член од
24 декември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
5
Zdravo svima !
Novi sam ovde na forumu "kajgana"
22.04.2019 - intervju u Sofiji
05.07.2021 - Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

interesuje me zna li se od prilike kada bi mogao da ocekujem potpis ?

hvala !
 

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
42
Поени од реакции
102
Zdravo svima !
Novi sam ovde na forumu "kajgana"
22.04.2019 - intervju u Sofiji
05.07.2021 - Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

interesuje me zna li se od prilike kada bi mogao da ocekujem potpis ?

hvala !
 
Член од
11 март 2019
Мислења
21
Поени од реакции
26
Zdravo svima !
Novi sam ovde na forumu "kajgana"
22.04.2019 - intervju u Sofiji
05.07.2021 - Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија

interesuje me zna li se od prilike kada bi mogao da ocekujem potpis ?

hvala !
April ili maj
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.887
Поени од реакции
3.255
Моментално указ добиваат тие што се на положително од првата половина од јули 2021, што значи во секој момент треба да добие потпис. Каков април или мај.
 
Член од
11 декември 2021
Мислења
5
Поени од реакции
14
Zdravo ... otkako ke se dobie ukaz kolku vreme mozi da se ceka za da se rezervira termin ? Dali mora vo rok od mesec dena do dva ili mozi bilo koga ... ?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.887
Поени од реакции
3.255
Zdravo ... otkako ke se dobie ukaz kolku vreme mozi da se ceka za da se rezervira termin ? Dali mora vo rok od mesec dena do dva ili mozi bilo koga ... ?
На претходната страница е поставено и одговорено истово прашање. Нема рок, резервирај кога ќе решиш.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
354
Поени од реакции
495
Pozdrav decki mi treba pomos vo vrska so drzavniot arhiv vo Veliko Trnovo kako i kade
potocno moze da se proveri za predok dali ima voena kniska ili nekoj slicen dokument za poteklo.Imam web od arhivot no kade potocno treba da se klikne i da se pobaraat informacii i kade se prakja e-mail i sto treba da sodrzi mailot nekoj sto vekje go napravil toa ako saka da pomogne vi blagodaram
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
19
Поени од реакции
12
Pozdrav decki mi treba pomos vo vrska so drzavniot arhiv vo Veliko Trnovo kako i kade
potocno moze da se proveri za predok dali ima voena kniska ili nekoj slicen dokument za poteklo.Imam web od arhivot no kade potocno treba da se klikne i da se pobaraat informacii i kade se prakja e-mail i sto treba da sodrzi mailot nekoj sto vekje go napravil toa ako saka da pomogne vi blagodaram
Треба да имаш зачувано документи (фамилијарни) тоа се бара а не од архиви... само фамилијарни зачувани крштеници
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
387
Поени од реакции
467
Треба да имаш зачувано документи (фамилијарни) тоа се бара а не од архиви... само фамилијарни зачувани крштеници
Зошто го лажеш човекот?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom