Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
694
Поени од реакции
3.865
Ovie se od denes, od Ukaz 206, a ima i Ukaz 207
Dvata se so data na ukaz od 01.12.2021


Apdejt tabela posle ili utre....u frka sum momentalno

UKAZ 206

9204/2019
9205/2019
9206/2019
9204/2019
9207/2019
9208/2019
9210/2019
9211/2019
9212/2019
9213/2019
9214/2019
9215/2019
9216/2019
9217/2019
9218/2019
9219/2019
9220/2019
9221/2019
9222/2019
9223/2019
9224/2019
9225/2019
9226/2019
9227/2019
9228/2019
9229/2019
9230/2019
9231/2019
9232/2019
9233/2019
9234/2019
9235/2019
9236/2019
9237/2019
9238/2019
9239/2019
9240/2019
9241/2019
9991/2019
9993/2019
9994/2019
9995/2019
9996/2019
9999/2019
10000/2019
10001/2019
10002/2019
10003/2019
10004/2019
10007/2019
10008/2019
10011/2019
10014/2019
10016/2019
10018/2019
10019/2019
10021/2019
10022/2019
10023/2019
10024/2019
10021/2019
10026/2019
10027/2019
10028/2019
10029/2019
10031/2019
10033/2019
10034/2019
10037/2019
10040/2019
10041/2019
10042/2019
10044/2019
10045/2019
10046/2019
10047/2019
10048/2019
10049/2019
10050/2019
10051/2019
10052/2019

UKAZ 207

25382/2019
25405/2019
Еве и списокот со денешните промени.
Вклучени повеке преписки со положително од 21.04.2021, останаа уште многу малку од таа дата, 1-2 указа :D :vozbud:
 

Attachments

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
885
Поени од реакции
293
11082 положително (деновиве сменет статус), после однесени дополнителни документи за сродствени врски.
Статусот после поднесување на документите се смени во финално, па положително
Позз
 
Член од
23 јануари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
17
11082 положително (деновиве сменет статус), после однесени дополнителни документи за сродствени врски.
Статусот после поднесување на документите се смени во финално, па положително
Позз
KOga gi odnese dokumentite?
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
134
Поени од реакции
251
Mrdna rabotava, dobro e.

Da spodelam iskustvo od vcera od opstina Sredec.
Zavrsiv rabota za nekoi neceli 15 min.
I pokraj toa sto mi rekoa nekolku clena ovde na forumot deka moze da se plati so karticka, sepak mi pobaraa u kesh da platam. Si imav levovi so mene za skoj slucaj.
Tetkata na salter (edna tetkicka pred penzija) epten ljubezna. Sve mi pomogna okolu popolnuvanjeto na tie adresnite trakatanci.
EGN kje mi bide gotov duri slednata sreda, ama toa m ie mene ok.

So srekja na site koi imaat dobieno ukaz.
 
Член од
27 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
3
Hello everyone! Does anybody know what date has arrived in Positive or Negative status? My interview was on July 2019 and still no changes. Thank you very much!
 
Член од
13 август 2021
Мислења
75
Поени од реакции
163
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Zdravo, prvo cestitki na site za ukazite!
Izvinete na prasanjevo, sigurna sum deka mnogu pati e vekje postaveno. Tie sto sme na finalna od pred 2 meseci koga mi mozele da ocekuvame promena na polozitelno najrano?

Fala mnogu odnapred!
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
352
Поени од реакции
1.602
UKAAAAAAAAAAAAAAAAAAÄAAAAAAAAAŽZZZZZZZZZZZ

KAJ CICO VIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!

:pijani: :cuc: :ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa::roker::roker::roker::roker::roker::roker::pijani::pijani::pijani::pijani::pijani::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee:
Е па чичин дојде и тој ден!
Конечно! Голготата ти се исплатеше!

Најпрво со цело срце ти го честитам указот и ти посакувам да си ги оставриш сите ама сите до една зацртани цели... покрај финансиските се надевам дека и ќе успееш на начин на кој што ти знаеш и умееш да се заблагодариш за указот на стрина му на @Генерал!

Нека ти донесе указот нов подобар живот надвор од Македонија и нека среќата биде на твоја страна!

ииииии.... сега откако го доби указот...
немој да те нема (на форумот) зошто нема да те има! знам кај ќе фаќаш патот и ќе ти дојдам и ќе те вратам на форумов!!!

другите желби и честитки ќе си ги видиш у порака!!!
Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
694
Поени од реакции
3.865
Fala mnogu decki...ludilooooo :ojeaa: :jeeee: :цицки: :pijani:
Tuka sum, ama poveke info utre i tabeli i se...se ke vi napisam....
Bas me fatija denes so ukazot u najgolema guzva na rabotata, ama se zavrsiv....machina sum:busi::uzi::uzi::uzi:

I zakazav termin za podiganje....

Utre se citame, a sega odam na partyyyy:ајнапиво::pistoldz::pijani::roker:
 
Член од
13 август 2021
Мислења
75
Поени од реакции
163
Fala mnogu decki...ludilooooo :ojeaa: :jeeee: :цицки: :pijani:
Tuka sum, ama poveke info utre i tabeli i se...se ke vi napisam....
Bas me fatija denes so ukazot u najgolema guzva na rabotata, ama se zavrsiv....machina sum:busi::uzi::uzi::uzi:

I zakazav termin za podiganje....

Utre se citame, a sega odam na partyyyy:ајнапиво::pistoldz::pijani::roker:
Neeeee, cekaj bre, gde ides hahaah
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.711
Поени од реакции
873
Кај мене заврши се :)
Стигнаа пасошот и личната од Софија.

  • Поднесени документи јули 2018.
  • Интервју 25 март 2019.
  • Положително 26 март 2021.
  • Указ 8 ноември 2021.
  • Сликање пасош/лична 18 ноември 2021.
  • Пасош и лична во рака 9 декември 2021.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom