Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Член од
15 август 2021
Мислења
15
Поени од реакции
66
ova ti e za dokumenti/aplikacii podadeni za da proveris dali ti se izgorveni licnite dokumenti.
a postavenoto prasanje bese za egn.
i djabe 700pati e objasnuvano deka egn se ceka nekogas den, nekogas 3, ponekogas 7 ili 10 i pak toa tuka se prasuva i sajt se bara za proverka dali izlegol egn. strasnoooo

Изпратено от мојат SM-A715F с помоштта на Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Kocnicaa finalnom . Dodeka ne se rekonstruira vlada nema finalna da preraboti

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
ne si dobar ti prijatele so postovive
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Здраво дечки. Ве молам за конкретен одговор дали периодов може да се помине граница САМО со две дози вакцина, БЕЗ тест? Одам да подигнам указ и да ја терам процедурата за земање на пасошот, па секој денар што ќе може да се заштеди ќе биде супер... Ве молам за информација од некој што веќе бил сега скоро.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.541
Поени од реакции
9.097
Здраво дечки. Ве молам за конкретен одговор дали периодов може да се помине граница САМО со две дози вакцина, БЕЗ тест? Одам да подигнам указ и да ја терам процедурата за земање на пасошот, па секој денар што ќе може да се заштеди ќе биде супер... Ве молам за информација од некој што веќе бил сега скоро.
Може без никаков проблем само на наша граница бараат тестови или сертификати и никој понатаму...
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
169
Поени од реакции
75
колку време се чека за подигање на паспорт после сликанње во конзулат битола ?
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
21
Dali ima nekoj da spodeli informacija a koj e bil na dipolnitelni dokumenti i gi dostavil istite da mu se smenil statusot dopolnitelna. Jas gi odnesov istite dokumenti vo dabc i uste stoi dopolnitelna.
 
Член од
21 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Здраво, ако може помош во врска со оваа ситуација?
Се бараат дополнителни документи да се доставаат во ДАБЧ, документот плус што треба да се доставит треба да биде преведен на бугарски и дали треба уште нешто со тој документ да се достави (плус документ, молба)?
И каде точно овие документи треба да се доставаат во Софија и колку се наплаќа во таа институција или само се доставуваат документите?
И уште едно прашање ако може.
Дали можеби знаете за хотел каде што цените се пристапни, за преспивање?
Околу центарот да се наоѓа.
Се извинувам доколку овие прашања претходно се поставени, но помош и информации ми се потребни и ви благодарам за тоа.

Фала за одговорот.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom