Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 октомври 2021
Мислења
14
Поени од реакции
3
Ne znam bas od intervjua ja i drugar smo bili na intervjuu isti dan jedan posle drugog u maju 2019 njemu se status promenio jos prosli utorak meni i dalje nije ..
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
За ескпрес постапка за вадење пасош, до колку часот најкасно може да се сликаш за наредниот ден да е готов пасошот?
 
Член од
30 мај 2020
Мислења
14
Поени од реакции
57
За ескпрес постапка за вадење пасош, до колку часот најкасно може да се сликаш за наредниот ден да е готов пасошот?
До 11 ако се сликаш го земаш истиот ден, после 11 другиот ден.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
До 11 ако се сликаш го земаш истиот ден, после 11 другиот ден.
Не можам да го најдам имаше пост.
Не беше со закажување само одиш и чекаш ред?
Автоматски споено мислење:

До 11 ако се сликаш го земаш истиот ден, после 11 другиот ден.
Не можам да го најдам имаше пост.
Не беше со закажување само одиш и чекаш ред?
 
Член од
30 мај 2020
Мислења
14
Поени од реакции
57
Не можам да го најдам имаше пост.
Не беше со закажување само одиш и чекаш ред?
Автоматски споено мислење:


Не можам да го најдам имаше пост.
Не беше со закажување само одиш и чекаш ред?
Не, за сликање не треба закажување, јас бев со намера да се сликам експресно, се премислив оти имам човек што може да го подигне. Не ми се брза до толку.
Ако имаш кој да ти го подигне не фрлај плус 120 евра..
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Не, за сликање не треба закажување, јас бев со намера да се сликам експресно, се премислив оти имам човек што може да го подигне. Не ми се брза до толку.
Ако имаш кој да ти го подигне не фрлај плус 120 евра..
Многу пат ми е 450 км од Охрид еден правец, многу мачен е патот, и за детето ќе треба повторно да одам.
 
Член од
30 мај 2020
Мислења
14
Поени од реакции
57
Многу пат ми е 450 км од Охрид еден правец, многу мачен е патот, и за детето ќе треба повторно да одам.
Муабетот беше, ако имаш кој да ти го земе, инаку и јас бев за да вадам експресно.
Те разбирам другар, иста ситуација и кај мене, не оди на Крива Паланка никако, патот е во реконструкција, т.е. хаос е. Јас следен пат за ќерка мѝ си одам на Делчево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom