Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
31 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
182
Originalnoto uverenie od sestra na baba ti vo koe pisuva deka e po nacionalnost bugarka go izvadi sega? i ako e taka od kade go izvadi? Ili pak go najde doma kako star dokument koj ste go zacuvale?
Uverenie od sestra i na baba mi deka vo poleto za nacionalnost na dvajcata roditeli pisuva deka se bugari i go izvadov sega vo opstinata kade sto zivee.
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2021
Мислења
10
Поени од реакции
7
Здраво на сите ! Ве молам предложетеми во пп добар, чесен и искусен посредник во кој може да се има доверба од Битола ! Ви благодарам !
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
352
Поени од реакции
1.602
Здраво на сите ! Ве молам предложетеми во пп добар, чесен и искусен посредник во кој може да се има доверба од Битола ! Ви благодарам !
Чесен, искусен и со доверба посредник можеш да си бидеш ти самиот на себе и никоj друг освен самиот себе со целосна поддршка на сите членови од форумот кој ќе ти помогнат во секој сегмент од постапката на секое твое прашање и нејаснотија...
 
Член од
6 октомври 2020
Мислења
63
Поени од реакции
366
Задолжителна во финална промени со образувани преписки 18 и 19ти мај 2021

6424/2021
6425/2021
6426/2021
6427/2021
6428/2021
6454/2021
6456/2021
6493/2021
6494/2021
6496/2021
6498/2021
6499/2021
6502/2021
6504/2021
6508/2021
6511/2021
6512/2021
6513/2021
6526/2021
6530/2021
6899/2021
7389/2021

Има исто така и промени нередовности вратени на задолжително преписки 2021 година , тоа е сe за оваа недела @Altair75 (y) :place:

4178/2021
4529/2021
4953/2021
5167/2021
6270/2021
6271/2021
6272/2021
6278/2021
7354/2021
7399/2021
7768/2021
7796/2021
8922/2021
8923/2021
8927/2021
8928/2021
9331/2021
9603/2021
10481/2021
10717/2021
10724/2021
10726/2021
10729/2021
10731/2021
10735/2021
10736/2021
10737/2021
10739/2021
10741/2021
10743/2021
10744/2021
10745/2021
10747/2021
10748/2021
10749/2021
10751/2021
10752/2021
10754/2021
10756/2021
10757/2021
10860/2021
11193/2021
11222/2021
11224/2021
11319/2021
11356/2021
11712/2021
12071/2021
12083/2021
12832/2021
12838/2021
12917/2021
13333/2021
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
176
Поени од реакции
291
Готово.
Указот подигнат на 26.08. и истиот ден отидовме во општина по ЕГН. Во четвртокот во 9.00 по бугарско, го земавме и правецна сликање на ул. Књагина Марија Луиза. До кај 10.30 завршивме работа плативме 306лв. за пасош и лична карта и во 15.30 ги подигнавме.
Толку
 
Член од
10 октомври 2018
Мислења
11
Поени од реакции
41
Инфо од БГ...Според новата одлука во БГ од 10.10. Македонија е ставена во портокалова зона...Според одлуката од 10.10 се влегува во БГ само со еден документ(за разлика до сега бараа два документа...сертификат за вакцина или преболедуван+тест)
 

Attachments

Член од
30 септември 2021
Мислења
92
Поени од реакции
74
Zdravo , ke odam na 28.10. za podiganje na ukaz, i sakam vo istiot den se da zavrsam , se nadevam kako @lolita19 ke sredam u jas se, e sega dali nekoj od tuka ima sto bi sakal da odime zaedno na taa data,dokolku saka i ima neka mi pisi poraka, pa potoa ke spodelime iskustvo, pozdrav
[/QUOTE
Ако успееш се да завршиш во еден ден ќе поставиш светски рекорд за зимање пасош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom