Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Дали некој знае како се вика Преведувачката што има канцеларија наспроти Амбасадата во Скопје или телефон ако има некој од неа!!!
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Dali veke go imas zemeno drzavjansto I posle kolku vreme do EGN blagodaram
Jas vo sofija ja vodev cela procedura,za tri nedeli ti go prakaat ukazot
Автоматски споено мислење:

Vo Bitola prvo ke ti dadat edno livce na koe pisuva br na smetka i kolku pari pa posle se plaka vo Uni banka kade sto ke ti kazat,pa otkako ke platis ke se vratis vo ambasada.
Orel 100 kolku vreme cekase da go zemas drzavjansto I potoa za EGN blagodaram
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
А зошто многу воозат бг коли со бг лична карта.
Зошо возат со Бугарска лична карта ,а не со карта за привремен или постојан престој.
Тие две се различни,првата се добива по основ на државјанство,а втората каква што сакаш ти да извадиш и со која неможе да возиш кола на БГ табли се вади врз основа на происход!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom